Co warto zobaczyć w Łebie?

Oceanarium Łeba to miejsce, w którym znajdziecie żywe okazy świata, a co ciekawe również drapieżne ryby, rekiny żarłacze, mureny, skrzydlice, piranie oraz wiele innych zwierząt z całego świata.
Labirynt Park Łeba to miejsce idealnie dla każdego, które dostarczy wam dużo emocji i  świetnej zabawy. Przechodząc przez labirynt musicie zdobywać bazy, a dla najmłodszych mamy przygotowane drewniane wózki, żeby rodzicom było lżej. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to główna atrakcja naszego parku, a jego powierzchnia wynosi 5000 m2 i posiada 5 baz do zdobycia w drodze do wyjścia.
Muzeum Motyli w Łebie to prywatne muzeum przyrodnicze, w którym znajduję się około 4000 owadów oraz wiele owadów z całego świata. Dzięki anonimowemu kolekcjonerowi powstało to wspaniałe miejsce i warto powiedzieć, że był on amatorem i sam podróżował po świecie szukając różnych owadów. Swoje zbiory zapoczątkował w 1937 roku, a jego kolekcja była tak duża, że nie zmieściła się w jednym miejscu i została podzielona na dwie części. Jedna część znajduję się w Łebie, a druga we Władysławowie.
Słowiński Park Narodowy został utworzony 1 stycznia 1967 roku i jego charakterystycznymi elementami są przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy oraz wydmy ruchome. Największą wartością Parku jest przyroda nieodżywiona, a zwłaszcza wędrujące, moreny, mierzeje, jeziora i plaże. W Parku znajdziecie owady na czele znajdują się motyle, chrząszcze, skoczogonki, płazy, ropuchy i wiele innych. W 1977 roku został wyłączony przez UNESCO do rezerwatów biosfery, a w roku 1995 wpisany został na listę chronionych konwencją ramsarską.
Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce mieści się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, a jej właścicielem jest Stanisław Horanin z Łeby. Po II wojnie światowej Niemcy prowadzili próby pociskami rakietowymi, a po zakończeniu tych działań teren przejęła Armia Czerwona. Natomiast obecnie prezentowane są rakiety z różnych okresów oraz zabudowania z okresu wojny, czyli bunkier dowodzenia, lej wyrzutni, fundamenty stacji radiolokacyjnych oraz fundamenty hali montażowej.
Park Dinozaurów w Łebie to obiekt, który idealnie łączy edukacje z rozrywką, a na miejscu czeka na was dużo atrakcji i wiedzy. Myślę, że dużą zaletą tego miejsca jest położenie, które znajduję się blisko morza. Na miejscu znajdziecie wiele dinozaurów o naturalnej wielkości, a jeden z największych ma 43 metry.
Muzeum Bursztynu w Łebie powstało w 2017 roku, gdzie znajdują się cztery tematyczne sale i w tym miejscu poznacie całą historie o niezwykłego minerału, którym jest bursztyn. To miejsce jest świetnym sposobem na naukę, która połączona będzie ze świetną zabawą tak, aby nikt się nie nudził.
Parafia św. Jakuba Apostoła w Łebie  to rzymskokatolicka parafia, która należy do dekanatu Diecezji pelplińskiej i została powołana 28 marca 1998 roku.
Najstarszy Dom w Łebie był własnością kupca Johanna Mampe i do dnia dzisiejszego zachował się łaciński napis „Bóg jest moim obrońcą, wspomożycielem. Panie, nie opuszczę Cię, Ty mnie przecież błogosławisz. Johann Mampe 18 lipca 1723 rok” .
Promenada w Łebie
zwana również deptakiem i jest to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców, ale również turystów. Przy deptaku znajdziemy tzw. ławeczkę z pieskiem, która upamiętnia jedną z mieszkanek Łeby. Danuta Hryniewicz zajmowała się hodowlą owczarków nizinnych i przyczyniła się do odtworzenia tej rasy w naszym kraju.
Natomiast wzdłuż deptaka ciągnie się też Aleja Prezydentów. Odciski swoich dłoni zostawili tu wszyscy dotychczasowi prezydenci Polski. Warto wybrać Łeba noclegi na wczasy nad morzem

Łeba

Łeba to miasto w województwie pomorskim, które położone jest nad rzekami Łebą i Chełstem. Linię brzegu morskiego mówią o tym, że do dziś znajdują się tam grodziska i były one oddalone od brzegu morskiego.
W okresie, gdy grody obronne prowadziły normalnie życie wtedy z zatoki tworzyły się jeziora lagunowe, ale mimo to w okolicy dominowały bagna.
Jezioro Sarbsko i Łebsko rozdzieliły się i dzięki temu powstał ląd zdatny do osiedleń. Osiedle zbudowali Pomorzanie mówiący językiem kaszubskim i miało to miejsce w VIII wieku i zalew był godny uwagi ze względu na połowy ryb.
Natomiast 11 stycznia 1558 roku Łeba noclegi została zniszczona całkowicie przez szalejący sztorm i został zupełnie zniszczony port. Kolejny sztorm miał miejsce w 1570 roku i utwierdził mieszkańców w przekonaniu o wyprowadzce do innego miejsca i w połowie XVI wieku powstało nowe miasto.
Po II wojnie światowej nadmorskie miasto zostało miejscem letniskowym, które stale się rozrasta.
Łeba w latach 1974-2005 uznana została przez rząd za miejscowość posiadająca warunki do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego, a w oparciu o warunki naturalne ustalono dla Łeby kierunki lecznicze: choroby układu oddechowego, choroby tarczycy, choroby układu wydzielania wewnętrznego oraz choroby reumatyczne.
Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na czyste piękne plaże, gdzie znajduję się dużo punktów gastronomicznych i można pojeździć na wodnych sprzętach.
Jeśli chodzi o noclegi w Łebie to na pewno warto przyjechać tu na więcej niż jeden dzień, a nasza baza noclegowa myślę, że spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.