Mielno wczasy nad morzem i jeziorem Jamno

Położone nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, na Wybrzeżu Słowińskim. Miasto z dwoma letnimi kąpieliskami morskimi i przystanią rybacką na osiedlu Unieście. Niedaleko znajdziemy też pozostałości grodziska gdyby nie tablica nie łatwo było by się domyślić. Grodzisko nie jest ani specjalnie duże ani też szczególnie widoczne oraz poniemieckie bunkry które są niezbyt ciekawe i w niezbyt dobrym stanie, więc atrakcja będzie raczej dla zagorzałych miłośników historii i militariów. Turyści często wybierają noclegi w Mielnie na letni wypoczynek nad morzem. Mielno – miasto w północno-zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, siedziba gminy Mielno.

Po jeziorze wyprawiane są rejsy statków pasażerskich. Nad jeziorem biegnie też deptak. Warto również dodać, że jezioro dziś łączy z morzem kanał zwany jest Jamieńskim Nurtem. Historyczna zabudowa letniskowa zachowała się w paru miejscach Mielno. Są to przede wszystkim przedwojenne albo jeszcze starsze wille i pensjonaty. Jeżeli mówimy o zabytki to warto też zainteresować się gotyckim kościele znajdującym się w zachodniej części miasta. Kościół pochodzi z XV wieku, był parę razy przebudowany. Jezioro Jamno ma charakterystyczną linię brzegową, jest to duży zbiornik wodny, ponieważ pod względem wielkości posiada ono 9 miejsce w Polsce. Oprócz wartości turystycznych występują w nim dosyć duże zasoby ryb, m.in. sandacz, węgorz, szczupak, lin, karaś, okoń, płoć, krąp czy leszcz. Nad jeziorem Jamno znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych i przystani.

Mają tutaj miejsce Międzynarodowe Zloty Morsów są to miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie co roku się tu spotykają. Ich symbolem jest Pomnik Morsa znajdujący się tuż przy głównym wejściu na plażę. Wyjątkowo położone Jezioro Jamno mieści się na Pojezierzu Słowińskim i stanowi nie lada atrakcję turystyczną Mielno tanie noclegi czyli nadbałtyckiej miejscowości letniskowej znajdującej się na wąskim cyplu właśnie między Jeziorem Jamno a morzem. Promenada w Mielno noclegi blisko plaży kończy się przy Kanale inaczej zwanym Nurtem Jamneńskim. To tutaj jezioro Jamno dociera do Morza Bałtyckiego. Wyjątkową atrakcją są imponujące zachody słońca. Plaża w Mielnie jest odwiedzana również zimą. Nie jest to nic wyjątkowego, że w sezonie wakacyjnym życie skupia się właśnie tutaj. Obok wybrzeża ciągnie się wyjątkowa promenada spacerowa, latem bardzo tłoczna i kolorowa. Dotrzeć do niej można do oddalonego o trzy kilometry Unieścia (po drodze podziwiając piękne widoki na morze).Odcinek wybrzeża w Mielno noclegi blisko morza jest najlepiej strzeżonym nad Morzem Bałtyckim a w sezonie bezpieczeństwa plażowiczów pilnuje około 60 ratowników. Przy plaży mieści się wiele sklepów, barów, kawiarenek, smażalni ryb i restauracji. Mielno noclegi wczasy nad morzem bałtyckim, charakteryzuje się wyjątkowym mikroklimatem i bardzo czystą, szeroką plażą, która co roku odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów.