Murzasichle noclegi w Tatrach

Ta malownicza miejscowość położona jest u podnóża Tatr, na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Murzasichle stanowi świetną bazę letniskowo – rekreacyjną i dobre miejsce do wypadów w góry. Szczególnie polecamy Park Linowy Modrzewiowy Bór leży na terenie ośrodka wypoczynkowego Modrzewiowy Dwór. Park Linowy znajduje się w gaju leśnym niedaleko szlaku na Małe Ciche.

Znajdziecie tutaj 3 trasy o różnej wysokości i stopniu trudności, 100m zjazd na tyrolce, dla najmłodszych trasa Leśnych skrzatów zabezpieczona na całej długości siatką. Na terenie parku znajdują się również dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami, cymbergay, piłkarzyki. Murzasichle jest doskonałym miejscem dla początkujących narciarzy, a w okolicy możemy znaleźć pełny wybór tras narciarskich. Do atrakcji organizowanych w Murzasichlu należą też kuligi, przejażdżki skuterami śnieżnymi i quadami. W lecie organizowane są imprezy plenerowe, wycieczki wozami konnymi, ogniska. Podczas kuligu można zatrzymać się w specjalnie przygotowanym miejscu, aby rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Murzasichle to również świetne miejsce wypadowe do zwiedzania miasta Zakopane. Zakopane oferuje swoim gościom wspaniałe atrakcje przez cały rok. Zimą – liczne wyciągi i doskonałe warunki uprawiania narciarstwa. Latem -e skalne wycieczki po przepaścistych szlakach Tatr Wysokich, i łatwe, dostępne dla każdego ścieżki uroczymi dolinami lub grzbietami otaczających Zakopane wzgórz.

Główną arterią Murzasichla jest ulica Sądelska, przy której skupiają się najważniejsze obiekty wsi: Zespół Szkół (od VI 2004 r. noszący imię Ratowników Tatrzańskich), poczta, biblioteka, remiza OSP i piękny drewniany kościółek p. w. Najświętszej Marii Królowej, wybudowany w 1955 r., z kopią XIII wiecznego tryptyku z kościoła w Opatówku. Na ten podhalański kościółek warto zwrócić szczególną uwagę, bowiem chociaż wygląda na pierwszy rzut oka na stary zabytek góralskiej architektury sakralnej to jednak powstał dopiero w połowie XX w.

W Murzasichlu działa aktywnie miejscowy Oddział ZP i zespół regionalny „Regle„, a przy Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjum działa zespół „Małe Bartusie” toteż przy okazji wiejskich imprez folklorystycznych można oko w oko zapoznać się z góralskim tańcem i śpiewem. Miejscowość ta stanowi świetną bazę wypadową o każdej porze roku, choć najbardziej kojarzy się z sezonem zimowym, gdyż stoki narciarskie są tu bardzo dobrze rozwinięte. Baza noclegowa jest także odpowiednio rozbudowana, wiele tu domków, pensjonatów itp. W ostatnich latach powstało tutaj kilka dużych ośrodków wypoczynkowych, gdzie można korzystać w ciągu całego roku. Tutejsi gospodarze zawsze dbają o swych gości, chętnie służą pomocą oraz dobrą radą przy wyjściu w wysokie góry. Latem odbywa się tu wiele imprez plenerowych czy przejażdżek wozami konnymi, często kończącymi się wspólnym ogniskiem.

Murzasichle opis, atrakcje

Murzasichle to wieś położona na szczycie góry na wysokości około 1000m npm. Turyści wybierają Murzasichle noclegi ze względu na wspaniałe widoki panoramy Tatr polskich i słowackich. Miejscowość ta nieprzerwanie od kilkuset lat kultywuje tradycje Tatr i Podhala.

Położone na dwóch bezleśnych grzbietach: Za Sichłą i Budzowym Wierchem, na wysokości od 840 – 950 m n.p.m.

Wieś została założona około 1630 r. Z Murzasichla roztacza się wspaniały widok na Tatry od Murania przez Granaty, Zawrat i Świnicę, aż po Giewont i część Czerwonych Wierchów. Noclegi Murzasichle to rozwinięta pod względem bazy turystycznej miejscowości na Podhalu . Główną ulicą Murzasichla jest ul. Sądelska, przy której znajduje się Szkoła , poczta, biblioteka, remiza OSP i piękny drewniany kościółek p. w. Najświętszej Marii Królowej, wybudowany w 1955 r., z kopią XIII wiecznego tryptyku z kościoła w Opatówku. W Murzasichlu działa aktywnie miejscowy Oddział ZP i zespół regionalny „Regle”

Noclegi w Murzasichlu oferują wiele miejsc noclegowych takich jak pensjonaty, wille, pokoje do wynajęcia, kwatery prywatne, domki góralskie, ośrodki wczasowe czy agroturystyka

Murzasichle jest znakomitą bazą wypadową w góry, gdyż leży niedaleko granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Najbliżej znajdują się wejścia do TPN:

w Brzezinach (2,5 km, ok. 35 minut pieszo z centrum Murzasichla)
w Toporowej Cyrhli (3,7 km, ok. 50 minut pieszo z centrum Murzasichla)
na Jaszczurówce (5,3 km, ok. 1h 10 minut pieszo z centrum Murzasichla)
w Kuźnicach (8 km, ok. 1h 45 minut pieszo od centrum Murzasichla)


Atrakcje Murzasichle


Stacja narciarska Murzasichle-Ski posiada 5 wyciągów o długościach 180-450m o zróżnicowanym stopniu trudności, a także tor do SnowTubingu (200m).
Stacja narciarska Hajduk oferuje trzy stoki – duży o długości około 400m i zróżnicowanym stopniu trudności, średni oraz mały – typowo szkoleniowy. Dodatkową atrakcją jest tor do jazdy na oponkach tzw. SNOWTUBING. Wszystkie trasy są naśnieżane, oświetlone oraz ratrakowane. Turyści często wybierają noclegi blisko wyciągu.

Stacja Narciarska Budzowy Wierch Wyciąg u Kuby oferuje wyciąg orczykowy oraz trasę zjazdową o długości 350 metrów. Trasa ratrakowana, naśnieżana i oświetlona. Przy stacji działa tez wypożyczalnia sprzętu takich firm jak Fischer, czy Salomon czy instruktorzy.
Obok wyciągu parking, przy górnej stacji taras widokowy oraz bar o

Jedną z wielu perełek architektury drewniany jest Kościół pw. Najświętszej Marii Panny wybudowany w 1955 roku. Wewnątrz kościoła znajduje się kopia XIII-wiecznego tryptyku z kościoła w Opatówku
Na uwagę zasługuje tabernakulum – wykonane w kształcie pozłacanej skrzyni ze złoconymi motywami lilii złotogłów. Na terenie otaczającym kościół znajdują się bardzo ładne, rzeźbione stacje Drogi Krzyżowej.