Busko-Zdrój wczasy w Świetokrzyskiem

Noclegi Busko-Zdrój często wybierają miłośnicy pieszych i rowerowych wędrówek, poniżej dostępne 3 szlaki, które także są odpowiednie do uprawiania narciarstwa biegowego. Warto wybrać się na Ponidzie wiosną i latem, czeka wiele atrakcji, ciekawych wydarzeń i imprez cyklicznych. Z kolei w  Parku Zdrojowym centralne miejsce zajmuje zbudowane w klasycystycznym stylu  Sanatorium „Marconi”.
Ciekawe miejsca w Busku-Zdój:
Park Zdrojowy, który został założony w pierwszej połowie XX wieku i dzieli się na kilka części: – ogrodzony ogród łazienkowski z Sanatorium Marconi i fontanną w centrum o powierzchni 16 hektarów; – Aleję Mickiewicza – reprezentacyjną promenadę z dwoma rzędami drzew łączącą ogród łazienkowski z Rynkiem; – skwer na placu Zwycięstwa w Rynku; – Nowy Park Zdrojowy, przy kościele Św. Brata Alberta.
Trasa rowerowa Busko – Wełecz – Kameduły to 18-sto kilometrowa ścieżka asfaltowa, która rozpoczyna się i kończy w Busku-Zdroju, doskonała dla rodzin.
Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym,
Kościół pod wezwaniem św. Leonarda należy do najstarszych zabytków Buska. Drewniana świątynia została oddana do użytku w 1699 r., a powstała na miejscu wcześniej tam istniejącego XII-wiecznego kościoła.
Ciekawostką jest fakt, że na Ponidziu został utworzony „Szlak Wokół Słońca”, nawiązujący do wyjątkowo słonecznego klimatu Ponidzia, a w jego ramach  utworzono kilka szlaków tematycznych: Szlak architektury, Szlak obrzędów i dziedzictwa kulturowego, Szlak fauny i flory, Szlak odnowy  biologicznej, Szlak produktu lokalnego, Szlak umiejętności. Buska Lokalna Grupa Działania  „Słoneczny  Lider”. Noclegi Busko-Zdrój kojarzy się przede wszystkim z Parkiem Zdrojowym i uzdrowiskami. Kraina ta oferuje szereg atrakcji tym, którzy cenią sobie aktywne spędzanie czasu, jak i tym, którzy szukają spokoju i wytchnienia. Obecność soli przyczynia się do szybkiego rozwoju gospodarczego miasta, które staje się jednym z najważniejszych ośrodków w Małopolsce. Leczy się tu schorzenia dermatologiczne, reumatyczne, neurologiczne, ortopedyczne, jak również mózgowe porażenie dziecięce, co czyni z Buska bardzo ważny obiekt nie tylko na turystycznej mapie Polski, ale również medycznej.