Reda wczasy nad morzem

Reda to kaszubskie miasto w północnej Polsce, które położone jest w Pradolinie Redy-Łeby nad rzeką Redą i stanowi jedno z miast Małego Trójmiasta Kaszubskiego. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa gdańskiego i obszar przylegający do niego tworzy gminę wiejską. Jako jedna z gmin wchodzi w skład Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Bardzo szybki rozwój Redy nastąpił pod koniec XX wieku i miał związek z budową osiedla bloków z mieszkaniami dla pracowników budowanej w latach 1982-1990 Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu.
Warto wybrać się na spacer do Parku Miejskiego, gdzie niedawno został zrewitalizowany dzięki czemu mieszkańcy miasta zyskali plenerową siłownię, plażę, plac zabaw, skatepark, amfiteatr. Wbrew pozorom plaża nad rzeką Redą cieszy się dużą popularnością, a tuż obok niej powstała przystań kajakowa, która jest świetnym miejscem na rozpoczęcie spływu. Miejski Dom Kultury rozpoczął swoją działalność 1 pazdziernika 2013 i jest to miejsce spotkań ludzi kultury oraz dzieci i młodzieży pragnących poszerzać swoją wiedzę kulturalną. Dworzec Kolejowy to dość ciekawy punkt turystyczny, który ulokowany jest w centrum miasta. Przed samym budynkiem dworca kolejowego utworzono półkolisty plac z podjazdem, obsadzony szpalerem drzew, co w gruncie rzeczy tworzy przyjemny widoczek, a spacery w okolicy dworca stają się nieco melancholijnymi.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to neogotycki kościół, który wybudowany został z funduszy państwowych i parafialnych. W XII wieku wzniesiono drewniany kościół pod wezwaniem świętych Apostołów Piotra i Pawła z fundacji książąt pomorskich.
Reda jest bogata jeśli chodzi o bazę noclegową zaczynając od pokoi, kwatery aż po hotele. Na gastronomię również nie ma co narzekać, bo każdy znajdzie coś dla siebie i swojej kieszeni. Miasto jest pełne szlaków turystycznych oraz rowerowych i to od was zależy jaką formę odpoczynku wybierzecie. Coraz ciężej jest znaleźć noclegi blisko morza, dlatego turyści szukają noclegów dalej. Reda znajduje się ok 15 od morza.