Władysławowo wczasy i atrakcje

Władysławowo to miasto w województwie pomorskim, które położone jest nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Turyści często wybierają noclegi we Władysławowie na swój letni wypoczynek.
Status Miasta stanowił, że Władysławowo obejmowało obszar miejscowości: Chałupy, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Rozewie, Tupadły, Ostrowo i Karwia. Natomiast 1 stycznia 2015 roku gmina Władysławowo zmieniła rodzaj z miejskiego na miejsko-wiejski, a w praktyce oznaczało to wyłączeniem wszystkich wcześniej wymienionych miejscowości tym samym nadając im status wsi.
W porcie Władysławowo prowadzone jest przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, a od maja do października cumują przy jego brzegu jachty sportowe i żaglówki.

Atrakcje i zabytki:

Aleja Gwiazd Sportu to pierwsza w Polsce aleja poświęcona polskim i zagranicznym sportowcom, która powstała z inicjatywy Jerzego Szczepankowskiego, Macieja Baranowskiego oraz burmistrza Adama Drzeżdżona.
Ocean Park to miejsce, gdzie możemy zobaczyć kilkadziesiąt zwierząt morskich i ryb, które występuje w naturalnych rozmiarach. Natomiast największa uwagę przykuwa Płetwal Błękitny, który dodatkowo tryska wodą. Na terenie naszego parku znajdziemy mini lunapark z karuzelami, a jeśli pogoda nie będzie zadawalać znajdziecie ogromny namiot z wielkimi klockami.
Dom do Góry Nogami to naprawdę wyjątkowa atrakcja, która dostarczy nam mnóstwo emocji i śmiechu. Oddziaływania sił grawitacji sprawią, że każdy z nas poczuję dreszcz emocji.
Muzeum Motyli powstało w 1999 roku i jest to największa atrakcja Łeby bez porównania. Wewnątrz muzeum znajdziemy około 4500 okazów oraz bardzo bogatą kolekcję przedmiotów użytkowych, która związana jest z motylami i owadami. Na miejscu czeka na Was trochę atrakcji oraz świetnej zabawy i nauki.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to kościół rzymskokatolicki, który należy do dekanatu morskiego. Świątynia była zaprojektowana przez dwóch gdańskich architektów, a żelbetowy szkielet jest podtrzymany przez duży dach. Wewnątrz jest bardzo skromnie bez większych dekoracji, a jedyne jest ozdobione światłem przez ozdobione witrażami wąskie pasy okien.
Muzeum Figur Woskowych to wspaniała atrakcja dla całej rodziny, gdzie znajdziemy pięknie odwzorowane figury w naturalnych wymiarach. Zobaczymy nie tylko znanych aktorów, ale również postacie z bajek.
Plaża we Władysławowie otoczona jest pięknym sosnowym lasem i ma szerokość 20 metrów, a każdy odwiedzający znajdziecie miejsce dla siebie ponieważ mamy dzikie zakątki, ale również strzeżone plaże. Budowę portu rozpoczęto w 1936, a uroczyste otwarcie było 3 maja 1938 roku.
Port Morski Władysławowo jest portem rybackim z przystanią żeglarską i pasażerską, ale pełni również funkcję przeładunkową dla towarów w ruchu krajowym. Nazwa portu jest na upamiętnienie XVII-wiecznego fortu wojennego, a budowę nakazał król Władysław IV.
Lemur Park Rumia to interaktywne zoo, które dostarczy pełno wrażeń dla całej rodziny.  Nasz Park umożliwia ci spotkanie z egzotycznymi zwierzętami jak węże, lemury i surykatki oraz wiele innych.
Posiadamy także escape room, strefe lego, mini golf, labirynt oraz wiele innych ciekawych atrakcji.

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Zapora w Solinie wraz z jej powstaniem zapory oraz zalewu w Solinie, którego sięgnęły do stóp Otrytu i Korbani i stały się przedmiotem ogromnego zainteresowania przez turystów. Niestety przez tą inwestycję wiele wsi musiało zostać wysiedlonych i znalazły się one pod wodą. Taki los spotkał właśnie Solinę i to co dziś możemy tu zobaczyć to nowa osada, która powstała w czasie budowy i bardzo się rozwinęła w późniejszych czasach. Solina noclegi to najbardziej znane miejsce w Bieszczadach zwłaszcza Solina domki nad jeziorem.
Bieszczadzki Park Narodowy to jeden z 23 polskich parków narodowych, który położony jest w Bieszczadach i został utworzony w 1973 roku. Natomiast w 1992 roku stał się częścią Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie” i jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym na terenie Polski oraz największym parkiem narodowym w polskich górach. Na jego obszarze leży także najbardziej na południe wysunięty punkt Polski, który położony jest przy granicy z Ukrainą. Turyści coraz częściej szukają domki w Bieszczadach na odludziu.
Zagroda Żubra zajmuję powierzchnię leśną ok. 7 ha co pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami, a przez środek przepływa potok dostarczający żubrom wody. Dla zwiedzających przygotowano tarasy widokowe zapewniają możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody. To miejsce służy do edukacji przyrodniczej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.
Szczyt Smerek można wejść na niego łagodnym podejściem od strony przełęczy Orłowicza lub bardzo stromym podejściem od strony Kalnicy. Z najwyższego punktu góry roztacza się panorama Bieszczadów i Gór Sanocko-Turczańskich jednak ze względu na przepisy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w którym Smerek się znajduję umożliwia poruszanie się jedynie wyznaczonymi szlakami.
Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie to atrakcja turystyczna na wysokim poziome, gdzie można odbyć podróż do najgłębszych korzeni bieszczadzkiej tożsamości. Muzeum gromadzi i dokumentuje pamiątki kultury materialnej i duchowej dawnych mieszkańców terenu. W naszym muzeum znajdują się również kopie strojów przesłane z Nowego Jorku przez dawną mieszkankę Bereznicy Niżnej z rodziny Zawojskich.  Odnaleźć tu można również pamiątki i dokumenty związane z powojenną wywózką mieszkańców na tereny Ukrainy i zachodnie ziemie Polski -,,Akcja Wisła”.
Bieszczadzka Kolejka Leśna to kolej wąskotorowa w Bieszczadach o szerokości toru 750 mm i jest najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce. Powstała pod koniec XIX wieku jako kolej Nowy Łupków-Cisna i eksploatowana była gospodarczo do 1994 roku do transportu drewna i przewozu osób. Natomiast od 1997 roku funkcjonuję ponownie jako atrakcja turystyczna, a głównie w sezonie letnim.
Cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku to cerkiew prawosławna, a od 1974 roku kościół rzymskokatolicki pw. Wniebowzięcia NMP parafii św. Stanisława Biskupa w Lutowskich. Natomiast w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z innymi drewnianymi cerkwiami w Polsce i na Ukrainie

Bieszczady

Bieszczady to grupa dwóch pasm górskich, a najwyższy szczyt Bieszczadów to Pikuj. Nazwę Bieszczady używa się jako synonim gdyż „Bieszczad” były od wieków określeniem gór, które oddzielały Polsce i Ruś od Węgier. Turyści pokochali Bieszczady domki na wczasy w górach.
W roku 1938 objaśnił toponimię „Bieszczadu” na tle bałkańskiego łącząc ją z albańską nazwą terenową bijeska oznaczającą halę górską. Jan Michał Rozwadowski za etymologią w 1914 roku wywiódł wyraz „Bieszczad” z gwar środkowo-dolno-niemieckich.
Właśnie w Bieszczadach możemy spotkać niespotykane rośliny i zwierzęta, a w szczególności takie, które lubią ciepło.
Bieszczady to jedyny w Polsce obszar gdzie żyją trzy największe europejskie ssaki drapieżne: niedźwiedź brunatny, wilk i ryś i pomyśleć, że te Bieszczady to bardzo drapieżne miejsce, a tym bardziej że gdzieniegdzie można natkać się na znaki drogowe i znaki ostrzegawcze: UWAGA! Niedźwiedzie albo UWAGA!
Po II wojnie światowej Bieszczady były areną walk między wojskami niemieckimi, oddziałami słowackimi, Armią Czerwoną oraz UPA, a polskim podziemiem niepodległościowym.
 Od 1943 roku bardzo nasiliły się walki polskiego podziemia ze zbrojnym ramieniem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Natomiast po akcji „Wisła” ludność Ukraińska i Rusińska została przesiedlona na zachód i północ Polski, a ta operacja miała charakter polityczno-wojskowy przeciwko Ukraińskiej Armii.
Bieszczady to miejsce pełne szlaków turystycznych oraz posiada bardzo bogatą bazę noclegową.

Co warto zobaczyć w Łebie?

Oceanarium Łeba to miejsce, w którym znajdziecie żywe okazy świata, a co ciekawe również drapieżne ryby, rekiny żarłacze, mureny, skrzydlice, piranie oraz wiele innych zwierząt z całego świata.
Labirynt Park Łeba to miejsce idealnie dla każdego, które dostarczy wam dużo emocji i  świetnej zabawy. Przechodząc przez labirynt musicie zdobywać bazy, a dla najmłodszych mamy przygotowane drewniane wózki, żeby rodzicom było lżej. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to główna atrakcja naszego parku, a jego powierzchnia wynosi 5000 m2 i posiada 5 baz do zdobycia w drodze do wyjścia.
Muzeum Motyli w Łebie to prywatne muzeum przyrodnicze, w którym znajduję się około 4000 owadów oraz wiele owadów z całego świata. Dzięki anonimowemu kolekcjonerowi powstało to wspaniałe miejsce i warto powiedzieć, że był on amatorem i sam podróżował po świecie szukając różnych owadów. Swoje zbiory zapoczątkował w 1937 roku, a jego kolekcja była tak duża, że nie zmieściła się w jednym miejscu i została podzielona na dwie części. Jedna część znajduję się w Łebie, a druga we Władysławowie.
Słowiński Park Narodowy został utworzony 1 stycznia 1967 roku i jego charakterystycznymi elementami są przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy oraz wydmy ruchome. Największą wartością Parku jest przyroda nieodżywiona, a zwłaszcza wędrujące, moreny, mierzeje, jeziora i plaże. W Parku znajdziecie owady na czele znajdują się motyle, chrząszcze, skoczogonki, płazy, ropuchy i wiele innych. W 1977 roku został wyłączony przez UNESCO do rezerwatów biosfery, a w roku 1995 wpisany został na listę chronionych konwencją ramsarską.
Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce mieści się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, a jej właścicielem jest Stanisław Horanin z Łeby. Po II wojnie światowej Niemcy prowadzili próby pociskami rakietowymi, a po zakończeniu tych działań teren przejęła Armia Czerwona. Natomiast obecnie prezentowane są rakiety z różnych okresów oraz zabudowania z okresu wojny, czyli bunkier dowodzenia, lej wyrzutni, fundamenty stacji radiolokacyjnych oraz fundamenty hali montażowej.
Park Dinozaurów w Łebie to obiekt, który idealnie łączy edukacje z rozrywką, a na miejscu czeka na was dużo atrakcji i wiedzy. Myślę, że dużą zaletą tego miejsca jest położenie, które znajduję się blisko morza. Na miejscu znajdziecie wiele dinozaurów o naturalnej wielkości, a jeden z największych ma 43 metry.
Muzeum Bursztynu w Łebie powstało w 2017 roku, gdzie znajdują się cztery tematyczne sale i w tym miejscu poznacie całą historie o niezwykłego minerału, którym jest bursztyn. To miejsce jest świetnym sposobem na naukę, która połączona będzie ze świetną zabawą tak, aby nikt się nie nudził.
Parafia św. Jakuba Apostoła w Łebie  to rzymskokatolicka parafia, która należy do dekanatu Diecezji pelplińskiej i została powołana 28 marca 1998 roku.
Najstarszy Dom w Łebie był własnością kupca Johanna Mampe i do dnia dzisiejszego zachował się łaciński napis „Bóg jest moim obrońcą, wspomożycielem. Panie, nie opuszczę Cię, Ty mnie przecież błogosławisz. Johann Mampe 18 lipca 1723 rok” .
Promenada w Łebie
zwana również deptakiem i jest to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców, ale również turystów. Przy deptaku znajdziemy tzw. ławeczkę z pieskiem, która upamiętnia jedną z mieszkanek Łeby. Danuta Hryniewicz zajmowała się hodowlą owczarków nizinnych i przyczyniła się do odtworzenia tej rasy w naszym kraju.
Natomiast wzdłuż deptaka ciągnie się też Aleja Prezydentów. Odciski swoich dłoni zostawili tu wszyscy dotychczasowi prezydenci Polski. Warto wybrać Łeba noclegi na wczasy nad morzem

Łeba

Łeba to miasto w województwie pomorskim, które położone jest nad rzekami Łebą i Chełstem. Linię brzegu morskiego mówią o tym, że do dziś znajdują się tam grodziska i były one oddalone od brzegu morskiego.
W okresie, gdy grody obronne prowadziły normalnie życie wtedy z zatoki tworzyły się jeziora lagunowe, ale mimo to w okolicy dominowały bagna.
Jezioro Sarbsko i Łebsko rozdzieliły się i dzięki temu powstał ląd zdatny do osiedleń. Osiedle zbudowali Pomorzanie mówiący językiem kaszubskim i miało to miejsce w VIII wieku i zalew był godny uwagi ze względu na połowy ryb.
Natomiast 11 stycznia 1558 roku Łeba noclegi została zniszczona całkowicie przez szalejący sztorm i został zupełnie zniszczony port. Kolejny sztorm miał miejsce w 1570 roku i utwierdził mieszkańców w przekonaniu o wyprowadzce do innego miejsca i w połowie XVI wieku powstało nowe miasto.
Po II wojnie światowej nadmorskie miasto zostało miejscem letniskowym, które stale się rozrasta.
Łeba w latach 1974-2005 uznana została przez rząd za miejscowość posiadająca warunki do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego, a w oparciu o warunki naturalne ustalono dla Łeby kierunki lecznicze: choroby układu oddechowego, choroby tarczycy, choroby układu wydzielania wewnętrznego oraz choroby reumatyczne.
Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na czyste piękne plaże, gdzie znajduję się dużo punktów gastronomicznych i można pojeździć na wodnych sprzętach.
Jeśli chodzi o noclegi w Łebie to na pewno warto przyjechać tu na więcej niż jeden dzień, a nasza baza noclegowa myślę, że spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Co warto zobaczyć w Międzyzdrojach?

Woliński Park Narodowy to park, który znajduję się w województwie zachodniopomorskim, a założycielem Parku Narodowego był leśnik mgr inż. Mieczysław Tarchalski. Leśnik opracował założenie parku i sporządził dokumentację i projekt jak to wszystko ma wyglądać. Warto wybrać noclegi przy plaży nad morzem właśnie w Międzyzdrojach.
Na wyspie Wolin występuje 1300 gatunków roślin naczyniowych, w tym gatunków chronionych i rzadkich, a wśród nich są rośliny plaży.
Park utworzony został w 1960 roku i jest symbolem parku jako bielik, którego żywe okazy można obejrzeć obok Muzeum Przyrodniczego i w Zagrodzie Pokazowej Żubrów.
Park spełnia bardzo ważną rolę w ochronie siedlisk ptaków wodno-błotnych, które tutaj znajdują spokój oraz bazę pokarmową.
Kawcza Góra jest świetnym punktem widokowym, gdzie możemy podziwiać piękną panoramę na Zatokę Pomorską, a z punktu widokowego nad klifem doskonale widać plaże w Międzyzdrojach. Zejść na plażę można za pomocą drewnianych schodów, które uznane są jako najdłuższe schody na polskim wybrzeżu.
Oceanarium Międzyzdroje to miejsce, w którym znajdują się zbiorniki wypełnione 220 tonami wody i dają wam możliwość zobaczyć ryby z najdalszych zakątków świata. Jedną z większych atrakcji tego miejsca jest 16 metrowy tunel wypełniony rybami, ale znajdziecie również touch poole, w którym możemy dotknąć żywe ryby.
Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach to park, który został otwarty w kwietniu 2015 roku, a na jego obszarze sporządzone są w skali 1:25 miniatury budowli z państw . Na terenie Parku jest rozmieszczonych aż 30 miniatur zza zagranicy, ale też z Polski.
Zagroda Pokazywania Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym położona jest w środku lasu i została założona w 1976 roku, a początki hodowli sięgają 1976 roku. Obecnie w zagrodzie przebywa sześć do dwunastu osobników i każdego roku przychodzi na świat 1-2 cieląt, wtedy takie wychodowane, zdrowe osobniki są przekazywane do innych stad.
Promenada Gwiazd to najbardziej rozpoznawalna ulica w Międzyzdrojach, ale zamiast samych płytek z nazwiskiem gwizdy mamy odbite dłonie. Spacer tą ulicą zajmuję trochę czasu, a w szczególności, gdy chcemy porównać swoje dłonie z tymi odbitymi.
Gabinet Figur Woskowych to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów i jest to jedna z większych placówek w Polsce. Można tam znaleźć aż 100 figur woskowych o naturalnej wielkości, które przedstawiają znane osoby czy też postacie z bajek.
Planetarium jest to jedno z najbardziej nowoczesnych miejsc tego typu, a wizyta w takim miejscu to świetne miejsce na zapoznanie się z kosmosem. Idealne miejsce dla dzieci i młodzieży, którzy są ciekawi świata, ale myślę, że nie jeden dorosły będzie zachwycony. To miejsce zabierze cię w podróż w poszukiwaniu granic galaktyki oraz fenomenów przyrody wszechświata.
Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego to miejsce, które składa się z 5 sal, a na ich ekspozycjach możemy podziwiać uroki przyrody, florę i faunę oraz różne gatunki zwierząt. Poza zwierzętami możemy spotkać wiele rzezb i malarstwa, które świetnie wypełniają nasze muzeum.
Plaża w Międzyzdrojach to bardzo znane miejsce przez wszystkich turystów, którzy do nas przyjeżdżają. Dużym atutem jest to, że duży klif oddzielona piaszczystą plaże od miasta. Na plaży znajduję się wypożyczalnia sprzętu wodnego, leżaków oraz parawanów. Tuż obok plaży jest kilka punktów gastronomicznych więc nie trzeba daleko szukać.
Molo w Międzyzdrojach jest bardzo charakterystycznym punktem i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Molo wyróżniają dwie białe duże wieże zwieńczone masztami, a pierwsze molo zostało wybudowane w 1906 roku i mierzyło 300 metrów. Natomiast obecnie jest o 100 metrów dłuższe, a jego nowoczesne konstrukcje nie sposób pomylić z innymi na wybrzeżu. To miejsce służy głównie jako punkt widokowy na całą pobliską okolice.
Jezioro Turkusowe często nazywane także Jeziorem Szmaragdowym to wyjątkowe miejsce, które położone jest 6km od Międzyzdrojów, ale warte odwiedzenia. Nazwa jeziora wzięła się od barwy wody, która przypomina chorwackie wody i zdecydowanie właśnie kolor wody wyróżnia to jezioro na tle wielu innych. Jezioro Turkusowe znajduję się w pięknym miejscu otoczonym lasem i łąkami, co daje mu swój własny klimat, ale niestety obowiązuje zakaz kąpieli i łowienia ryb.
Kościół Parafialny pw. Św. Piotra Apostoła to obiekt, który położony jest na zboczu Wzgórz Piastowskich, które należą do dekanatu Świnoujścia. Jest to neogotycka świątynia, która została wybudowana w latach 1860-1862 w ramach projektu F.A. Stülera oraz króla Prus Fryderyka Wilhelma IV. Wewnątrz świątyni znajdują się oryginalne organy z roku 1862 i dwa obrazy olejne z połowy XIX wieku oraz drewniany krucyfiks, które są pozostałością po początkowych latach powstawania kościoła.
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach to nowoczesny ośrodek kulturalny, który wyposażony jest w nowy sprzęt. Historia budynku sięga 1860 roku, gdzie wtedy belgijski kupiec zbudował najbardziej okazały w tych czasach Dom Wczasowy, który później został odkupiony przez gminę. Głównym celem Domu Kultury jest zaspokojenie potrzeb kulturalnych lokalnej społeczności oraz organizowanie kulturalnych na skalę międzynarodową.
Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina  został założony przez belgijskiego kupca Arnolda Lejeune w XIX wieku. Natomiast Rada Miejska 5 maja 1999 roku podjęła decyzję uchwały i nadaniu parkowi imienia Fryderyka Chopina oraz o wzniesienie pomnika wybitnego kompozytora, który możecie zobaczyć w parku.

Gdynia wczasy nad morzem

Obecnie Plac Kaszubski to punkt reprezentatywne, nadający charakteru kaszubską przeszłość Gdyni. Skąd tyle motywów kaszubskich w Gdyni? Stąd, że Gdynia obszarowo mieści się na terenie Kaszub i jako dawniejsza kaszubska wioska zachowała w sobie charakter tego pochodzenia. Dawniej na Placu Kaszubskim tętniło życie ponieważ kaszubscy rybacy suszyli tu sieci, wokół placu budowano pierwsze wille i kamienice, coraz prężniej rozwijał się handel w kramach i pierwszych sklepach. Po zastosowaniu zmian w osi ewolucji miasta, na placu rozplanowano pętlę komunikacji miejskiej, która pełniła swoją rolę tutaj aż do późnych lat 90-tych.Wędrując po Gdynia pokoje z pewnością natkniesz się na pomnik Antoniego Abrahama znajdującego się na Placu Kaszubskim. Warto przystanąć przy nim na chwilę. Inaczej nazywany „królem Kaszubów” Antoni Abraham był kaszubskim działaczem społecznym, propagatorem polskości Pomorza i artystą ludowym. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji tego miejsca jest drewniane molo, którego początki sięgają I wojny światowej. W przeciwieństwie do również znanego molo w Sopocie nie trzeba brać ze sobą drobnych żeby opłacić wstęp, odwiedza je bez wątpienia mniej turystów i bez problemu można znaleźć miejsce na ławce. Najlepszym pomysłem jest wtedy spacerować brzegiem morza pod klif opadający do samego Bałtyku w niesamowitej scenerii.

Gdynia tanie noclegi Orłowo było kiedyś osadą rybacką, w latach 30. XX w. miało swoją świetność jako znane miejsce uzdrowiskowe a dziś jest jedną z najbardziej urokliwych dzielnic Gdynia noclegi blisko centrum. Orłowska plaża jest bardzo charakterystyczna wielokrotnie na nią turyści wracają i polecają ją szczególnie wczesnym rankiem. O tej porze jest klimat nie ma ludzi, a przynajmniej tłoku za to są mewy, łabędzie, rybacy wykonujący swoją prace koło łodzi, przyjemny piasek i niezapomniany widok na stromy i wysoki Klif Orłowski. Bardzo dobrym punktem widokowym, z które rozciąga się cudowna panorama na tą część Gdynia tanie noclegi blisko morza jest Kamienna Góra. Wejście tam będzie nas kosztować trochę wysiłku, ale na pewno widoki nam to wynagrodzą. Plaża w Gdynia noclegi blisko plaży Orłowie to prawdopodobnie jedna z najlepszych plaż na całym polskim wybrzeżu Bałtyku. Ciężko nad polskim Bałtykiem znaleźć inne tak wyjątkowe miejsce. Najbardziej uczęszczanym miejscem odwiedzanym przez wczasowiczów jest prawdopodobnie Skwer Kościuszki i jego dalsza część przechodząca w część morską czyli Molo Południowe. Po udaniu się do Parku Rady Europy, w kierunku Gdańska, dotrzemy na plaża i bulwar nadmorski. Wszystko to jest najbardziej reprezentacyjna fragmentem miasta. Obecnie spora część atrakcji turystycznych miasta Gdynia noclegi którą warto zobaczyć, jest związana z motywem tematycznym morza.

Jastrzębia Góra noclegi nad morzem

Miejscowość Jastrzębia Góra noclegi warto poznać nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego miejsca ale przede wszystkim ze względu na przeróżną różnorodność linii brzegowej w tej lokalizacji. Miejscowość znajduje się tuż nad klifowym wybrzeżem, które posiada jednak dostęp do plaży, która również nie jest bez wątpienia uznawana za nudną. Od wschodu plaża jest o podłożu kamienistym jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie znajdziemy tylko piasek jak w pozostałych częściach wybrzeża. Również teren klifów jest zróżnicowana, z jednej strony turyści muszą pokonać kilkaset schodków by móc się opalać, a z drugiej dosłownie kilkadziesiąt. Plaża jest pełna życiem przez cały sezon letni. Kiedy słońce zaczyna zachodzić plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy wieczornych imprez przy ognisku. Z pewnością będąc w Jastrzębia Góra noclegi blisko morza, wędrując „Lisim Jarem”, warto poświęcić chwilę przy znajdującym się u jego wejścia pomniku . Został on umieszczony na pamiątkę przyjazdu króla Zygmunta III Wazy ze Szwecji. Mówi się że to właśnie na terenie Jastrzębia Góra noclegi blisko plaży postanowił swoją podróż do kraju zakończyć. Obiekt nie obrazuje jednak króla, ale kształt orła na kuli. Tuż obok centrum noclegi Jastrzębia Góra mieści się następny pomnik. To „Gwiazda Północy”, który upamiętnia fakt o tym, że w Jastrzębia Góra noclegi blisko centrum mieści się najbardziej wysunięty na północ punkt w Polsce. Kamienny obelisk znajduje się na klifie trochę na południe od tej lokalizacji na plaży. Na przylądku Rozewie, mieszczącym się tuż przy samym wschodnim punkcie Jastrzębiej Góry, warto odwiedzić najbardziej wiekową na naszym wybrzeżu latarnię morską. Jej środek udostępnione jest turystom do zwiedzania, a warto w nim poznać interesującą ekspozycję obrazującą historie latarnictwa od wieków starożytnych aż po dziś dzień. To niezbyt dużych rozmiarów muzeum stanowi filię Centralnego Muzeum Morskiego w Gdyni i z tamtego miejsca też pochodzą zgromadzone eksponaty, takie jak prawdziwy reflektor z latarni Stilo. Za latarnią, w niewielkiej odległości, mieści się jeszcze jedna ale nieużywana. Latarnia na Rozewiu była kilka razy remontowana i obecnie jest to murowana podstawa oraz metalowa konstrukcja. Warto ją poznać i wejść na sam szczyt, skąd obserwować można przepiękną, szeroką panoramę regionu.Tuż niedaleko latarni zobaczymy jej sprzęt oraz dwa obiekty popiersie Stefana Żeromskiego oraz obiekt ustawiony dla uczczenia objęcia Pomorza przez Wojsko Polskie w 1920 roku. Tuż obok latarni zaczyna się Rezerwat Przylądek Rozewie. W tym punkcie plaża jest dość kamienista, ale również warto się na nią udać.Kiedyś twierdzono że przylądek Rozewie jest najbardziej wysuniętym na północ punktem na mapie naszego kraju. Obecnie ustalono jednak, że to miejsce mieści się nieco dalej i w nowo ustanowionym miejscu Towarzystwo Przyjaciół Jastrzębiej Góry umieściło obelisk, nazwany Gwiazdą Północy. Warto się tu udać i zrobić sobie pod obiektem zdjęcie na pamiątkę tej podróży.

Międzyzdroje

Międzyzdroje to miasto w województwie zachodniopomorskim, które położone jest nad Morzem Bałtyckim i jest świetnym ośrodkiem wypoczynkowym oraz turystycznym.
Miasto jest położone nad wąskim pasem wydm, które jest intensywnie zagospodarowane przez infrastrukturę turystyczną. Głównym walorem turystycznym jest położenie miasta nad morzem blisko miejscowości Wolin jak i Wolińskiego Parku Narodowego.
W Międzyzdrojach znajduję się plaża naturystów w odległości 3km od mola, a w mieście znajduję się Woliński Park Narodowy.
Noclegi Międzyzdroje są miejscowością uzdrowiskową i leczone są tu głównie choroby układu oddechowego, astma oskrzelowa, rozedma płuc oraz pylica płuc.

Do atrakcji turystycznych Międzyzdrojów można zaliczyć:

 • Promenadę Gwiazd
 • molo o długości 395 m, będące także przystanią morską, skąd rejsy do znanej miejscowości Świnoujście i niemieckich portów Uznamu,
 • gabinet figur woskowych Gabinet Gwiazd,
 • oceanarium Międzyzdroje
 • kino „Eva”, otwarte w 2009 roku
 • obiekty Wolińskiego Parku Narodowego, w którym znajdują się: Zagroda Pokazowa Żubrów oraz Muzeum Przyrodnicze z żywymi bielikami w wolierach,
 • punkty widokowe: Kawcza i Gosań,
 • kościół św. Piotra Apostoła
 • kaplica Stella Matutina.

Krynica Morska

Doskonałym miejscem na wypoczynek są noclegi w Krynicy Morskiej. Niektóre atrakcje jakie czekają na turystów, którzy wybiorą noclegi w Krynicy Morskiej:

 • Minigolf – bardzo ciekawa gra, integracyjna – zarówno dla młodych, jak i starych, która dostarcza wielu emocji na świeżym powietrzu.
 • Lunapark – centrum rozrywki dla rodzin
 • Latarnia Morska
 • Szkoła Windsurfingu, idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego.
 • Plaża i piękny las

W centrum miasta znajduje się Lunapark, który gwarantuje dużą dawkę adrenaliny, jest gwarancją na niezapomniane chwilę oraz świetną zabawę. W zachodniej części Krynicy znajduje się rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej. Ciekawym obiektem jest krynicka Latarnia Morska. Obszar lądowy Krynicy Morskiej jest w całości objęty Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana. W pobliskich miejscowościach są stadniny konne, które pozwalają zwiedzać okolice konno, jak również oferują naukę jazdy konnej. To ciekawy sposób na noclegi nad morzem aktywnie. Znajdziemy tu także tanie domki Krynica Morska ta miejscowość turystyczno – wypoczynkowa położona jest na popularne noclegi Mierzeja Wiślana, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. W bezpośrednim sąsiedztwie portu znajduje się molo, które stanowi jedną z atrakcji. Warto pamiętać, że nadbałtyckie miejscowości mają również charakter uzdrowiskowy, dzięki dużemu stężeniu jod, a ten z kolei ma korzystny wpływ na zdrowie. Należy pamiętać, iż Krynica Morska noclegi to jedno z najmniejszych miast w Polsce. Wyjazd na krótki weekend poza sezonami świetnie wpływa na nasz układ odpornościowy, dlatego turyści są tu cały rok można wynająć świetne apartamenty krynica Morska. Ma stożkowy kształt, u podstawy ma 6 metrów średnicy, a u szczytu 4,5 metra. Światło dają dwie żarówki o mocy 1000 W(220V) i udostępniona jest do zwiedzania. Ponadto noclegi w Krynicy Morskiej to także aktywny wypoczynek, między innymi na rowerze. Wytyczone tutejsze ścieżki rowerowe, doskonale sprawdzają się na rodzinne wycieczki, można pokonać wiele kilometrów udając się do innych miejscowości, właśnie dzięki przebiegającym przez Krynicę Morską trasy rowerowe.