Świeradów Zdrój

Na ul. Zdrojowej znajdują się trzy poidełka – źródełka wody mineralnej udostępnianej turystom i kuracjuszom, z jedyną w Polsce instalacją samowzbudzenia źródła w oparciu o zwężki, działającą bez pomocy pompy elektrycznej. Sercem całego układu jest separator gazu CO2. Deptak uzdrowiskowy stanowi fajną atrakcje Świeradowa Zdroju. W chodnikach przy skrzyżowaniu z ulicą Sienkiewicza umieszczono płaskorzeźby z wizerunkiem żaby, uruchomiono także drugą w mieście fontannę oraz trzy poidełka z wodą mineralną. Świeradów Zdrój to malowniczo położone uzdrowisko w województwie dolnośląskim w sercu Gór Izerskich. Wieża Sky Walk w Świeradowie Zdroju to najnowsza i największa atrakcja miasta. To 60 metrów wysokości i 3 km ścieżki, powstała jako bliźniacza wieża do tej w Dolni Moravie w Czechach, która stoi w Masywie Śnieżnika. Noclegi Świeradów Zdrój wybierają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Kolej gondolowa na Stóg Izerski miejsce oblegane zimą przez narciarzy, ale też latem jest świetnym punktem wycieczek. Warto wybrać się do Ski & Sun to nowoczesny ośrodek narciarski na stoku Stogu Izerskiego (1108 m n.p.m.). Dom Zdrojowy w Świeradowie Zdroju to piękna budowla położona w centrum Świeradowa, otoczona parkiem z wysoką na 46 m wieżę zegarową oraz najdłuższą (80 m) wśród dolnośląskich uzdrowisk Halę Spacerową o modrzewiowej konstrukcji, z piękną polichromią i witrażami. Świeradów Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Wyjątkowy mikroklimat, bogactwo tutejszych wód mineralnych, radonowych i pokładów borowiny sprawia, że Świeradów słynie już od kilkuset lat ze swoich uzdrowiskowych właściwości. Singletrek Świeradów Zdrój – pierwsza w Polsce sieć leśnych ścieżek rowerowych – ponad 200km tras rowerowych w Górach Izerskich. Dostępne ścieżki to:

  1. Trasa Singeltrack,
  2. Trasa Bike Maraton,
  3. Trasa Cietrzewia,
  4. Trasa Dookoła Kwisty,
  5. Trasa MTB Lang Team,
  6. Trasa Wokół Stogu Izerskiego:
  7. Trasa Rozdroże Izerskie – Kopalnia Stanisław

Gdańsk

Gdańsk noclegi nad morzem

Ogród Zoologiczny, posiadający obszar 123 ha, jest największą tego typu działalnością w kraju. W zoo najmłodsi mogą obserwować niecałe 200 gatunków zwierząt. W tym prezentowanych zwierząt znajduje się wiele rzadkości, m.in. gepardy, tygrysy amurskie, hipopotamy karłowate, szympansy czy orangutany. Po całym obszarze działa kolejka której objazd zajmuje około 45 minut. Miniatura to teatr a jego miejsce zostało stworzone z myślą o dzieciach. Teatr wystawia repertuar dla całej rodziny więc przedstawienia powstają zarówno na podstawie klasyki, jak i obecnej literatury dla najmłodszych. Obiekt ten znany jest bez wątpienia ze względu na swój kunszt lalkarski. Skimondo jest to jeden z niewielu w Polsce przez cały rok otwartych stoków narciarskich. Ten wyjątkowy stok jest jedynym najważniejszych obiektów sportów zimowych w Trójmieście. Dzieci pod okiem profesjonalnych instruktorów, mogą szybko nauczyć się jak używać nart i snowboardu. Na obiekcie rozwija się szybkość do 25 km/h, co odpowiada aż 80 km/h w warunkach realnych. W tym punkcie działa też wypożyczalnia sprzętu sportowego. Centrum Hewelianum jest to obiekt który łączy w sobie edukację z rozrywką. Obiekt Energa Gdańsk noclegi i Fun Arena Wizyta na gdańskim stadionie to niezwykła rozrywka dla niejednego dziecka. Dzięki wyjątkowemu przygotowanemu programowi dzieci będą mieli okazję brać udział w przygotowaniu w salce treningowej, udzielić wywiadu meczowego w pokoju konferencyjnej, a także trafić gola do bramki na stadionie. Interesująca zabawa czeka też w obiekcie Fun Arena – tam czekają kolejka tyrolska, gokarty, elektroniczny paintball czy park trampolin. Znajdujące się w Oliwie Zoo to niezwykła atrakcja dla najmłodszych wielbicieli zwierząt. Gdańsk tanie noclegi to miasto na prawach powiatu w północnej Polsce w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańsk noclegi blisko centrum. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Baza Centrum Hewelianum znajduje się w samym centrum Gdańsk noclegi blisko plaży są to fortyfikacje obronne z XIX wieku. Funkcjonują tu wystawy multimedialne wystawiające wiedzę z obszaru nauk przyrodniczych, techniki i historii. Sporym powodzeniem cieszą się warsztaty edukacyjne przy obsłudze nowoczesnych technologii. Europejskie Centrum Solidarności jest to obiekt w którym choć nie wszyscy o tym wiedzą, w Europejskim Centrum Solidarności mieści się również tak zwany Wydział Zabaw. To wyjątkowa sala zabaw i nauki w jednym. Dwie części dla dzieci do piątego i ósmego roku życia dają poprzez wyjątkową zabawę i gry edukacyjne pokazać najmłodszym wartości solidarności. Dzieci obserwują m.in. budowę statku czy też swoich sił mogą spróbować robiąc jego przeładunek. Wyjątkowe miejsce zarówno dla dużych jak i najmłodszych

Kołobrzeg wczasy nad morzem

Pomnik Zaślubin Polski z Morzem w Kołobrzeg noclegi Niewiele metrów dalej wędrując bulwarem Jana Szymańskiego który jest nadmorskim deptakiem w stronę molo, mieści się Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Jest on całkiem sporych rozmiarów i został odsłonięty w 1963 roku. Honoruje uroczystość Zaślubin Polski z Morzem z 18 marca 1945 roku. Kołobrzeg noclegi blisko morza Port Marynarki Wojennej RP. Port wojenny mieści się tuż obok latarni morskiej w Kołobrzeg noclegi blisko plaży. Na sporej kamiennej wieży, mieszczącej się w porcie, umieszczony został radar. Wpływające w porcie okręty to kutry torpedowe. Prócz nich z portu wojennego korzystają jednostki pływające Straży Granicznej. Kołobrzeg tanie noclegi – miasto w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, położone na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim, przy drodze krajowej nr 11 i drodze ekspresowej nr S6.Zwyczaje Kołobrzegu jako miasta uzdrowiskowego pamiętają początki XIX wieku. W 1803 roku w tym miejscu powstał pierwszy zakład kąpieli morskich. Trzydzieści lat później pierwszy raz wybrano lecznicze właściwości solanki które powstały wówczas tzw. „łazienki solankowe”. Od 1882 roku rozpoczęto stosowanie do zabiegów leczniczych tamtejszą borowinę. Całość dała podwaliny dla stworzenia największego w kraju uzdrowiska. Dziś w Kołobrzeg pokoje mieszczą się 24 zakłady lecznictwa uzdrowiskowego i 27 obiektów sanatoryjnych, w których znajdować się może prawie 6,5 tys. kuracjuszy. Dzisiejsze zakłady lecznicze wykorzystują dobroczynne działania wody mineralnej,  solanki oraz borowiny, wspomagając głównie pacjentom posiadającym się z m.in. chorobami dróg oddechowych, układu krążenia i stawów. Obszar uzdrowisk tworzy osobną dzielnicę (położoną w pasie nadmorskim między portem, a Ekoparkiem Wschodnim), którą każdego dnia przechadzają się tłumy kuracjuszy. Poza miejscami uzdrowiskowymi w Kołobrzegu działają eleganckie hotele z bardzo dobrym zapleczem spa.Marina Solna w Kołobrzeg noclegi blisko centrum to bardzo dobre miejsce dla żeglarzy i motorowodniaków szukających wspaniałej przygody. Tutaj zwyczaje morskie łączą się z nowoczesnością a marinę witają co roku jachty z całego świata. Marina utworzona została w ramach projektu Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego wspomagającego modernizacje i budowę marin w Województwie Zachodniopomorskim. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zostało postawione jako muzeum regionalne. Fundamentalnymi eksponatami są zabytki archeologiczne, które pochodzą z wykopalisk na obszarze wczesnośredniowiecznego Kołobrzegu. Było kierowane przez prof. Lecha Leciejewicza. Muzeum zostało wykopane z gruzów przez działacza krajoznawstwa Jana Frankowskiego.

Bukowina Tatrzańska wczasy w górach

Bukowina Tatrzańska to wieś podhalańska w województwie małopolskim, która położona jest na Pogórzu Spisko-Gubałowskim.
Pierwszy dokument, który wspomina o Bukowinie pochodzi z 1630 roku, gdzie panował Zygmunt III Waza.
Nazwa Bukowiny podobno pochodzi od bukowych lasów, które znajdowały się w okolicy.
Wieś przez długie lata była bardzo uboga pod każdym względem zaś za czasów zaborów Bukowina wraz z Białką weszły w skład Sekcji Białczańskiej, a w 1824 roku wieś została własnością rodziny Homolacsów.

W okresie międzywojennym powstała we wsi szkoła, dom ludowy, została doprowadzona linia telefoniczna, a po drugiej wojnie światowej na terenie Bukowiny powstały domy wypoczynkowe, pensjonaty oraz bardzo liczna ilość kwater prywatnych.
Obecnie Bukowina Tatrzańska ośrodki wypoczynkowe są znanym ośrodkiem zimowym, gdzie znajdziemy liczne stoki narciarskie oraz wyciągi narciarskie.
Myślę, że kluczem do rozwoju wsi przyczyniło się otwarcie term Bukowiańskich.
Bukowina Tatrzańska noclegi jest jedną z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych latem, ale również zimą. Bukowina jest także ośrodkiem twórczości ludowej i żywej tradycji tradycji folklorystycznej.

Bukowina Tatrzańska ma bardzo bogatą bazę noclegową oraz gastronomiczną co przyciąga turystów z czego bardzo się cieszymy. U nas atrakcji nie brakuje bez względu na porę roku także warto się wybrać i samemu się przekonać jak tu jest pięknie.

Warto zobaczyć:

Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach, którego głębokość ma aż 50 metrów, a położone jest na wysokości 1395 m. n. p. m. Jezioro to jest pochodzenia polodowcowego o charakterze karowo-morenowym, które wypełnione jest przez lodowce misę skalną, na której leży wał moreny czołowej. Woda ma barwę zieloną i jest bardzo przejrzysta co również potwierdzili badacze.
Na morenie zamykającej jezioro stoi schronisko PTTK, które położone jest na wysokości 1405 m. n. p. m. i należy do najstarszych i najpiękniejszych schronisk tatrzańskich.

Termy Bukovina to atrakcja dla każdego i nie ma co ukrywać, że cieszy się wielkim zainteresowaniem. Wody termalne, które znajdziecie u nas są termalne i wydobywane z głębokości 2,4km ze zbocza góry Wysoki Wierch. Termy są bardzo nowoczesnym miejscem, gdzie wyróżnia się specjalna kabina na podczerwień, która ma za zadanie  poprawić nasze samopoczucie, łaznie parowe, sauny i wiele innych atrakcji, które u nas znajdziecie.

Tatrzański Rezerwat Biosfery obejmuję on obszar polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie można spotkać różne zwierzątka jak świstaki, niedźwiedzie, wilki, wydry, rysie i wiele innych. Świetne miejsce dla dużych rodzin z dziećmi, bo które dziecko nie kocha zwierząt.

Stacja Narciarska Rusiń-ski to ośrodek narciarski, który położony jest na Pogórzu Spisko-Gubałowskim i jest to jeden stok, w którym zbudowano wyciąg krzesełkowy i orczykowy, a jego trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlane.


Sarbinowo noclegi nad morzem

Sarbinowo to wieś letniskowa, która położona jest w województwie zachodniopomorskim. Pierwsze informacje o miejscowości pochodzą z roku 1309 i przez długi okres wieś znajdowała się w odległości 1,5km od wybrzeża Bałtyku.
W Sarbinowie warto zwrócić uwagę na zabytkowej chałupie szachulcowej, która jest z dziewiętnastego wieku, a jej elewacja jest biała. Ściany natomiast są wykonane z drewna  dębowego co podobno chroni przed deszczem.
Myślę, że najważniejszym zabytkiem w Sarbinowie jest mimo wszystko kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, a wzniesiono go w 1856 roku w stylu neogotyckim i początkowo miał on rolę kościoła ewangelickiego. Świątynia słynie z czterdziestometrowej wieży oraz pięknymi witrażami.
Wieś jest popularna wśród turystów przede wszystkim za piękne piaszczyste plaże i urokliwe widoki oraz blisko Mielno.
Warto przejść się także przepiękną promenadą, która wybudowana została w ramach Programu Ochrony Brzegów Morskich. Wzdłuż deptaku jest sporo ławeczek, gdzie można usiąść odpocząć i podziwiać piękne widoki.
Sarbinowo jest bardzo bogatą bazą noclegową, ale także gastronomiczną także nie trzeba samemu nic gotować. Jeśli chodzi o nocleg to dużą popularnością cieszy się Pensjonat Marino czy Pensjonat Słoneczna Rafa także warto zwrócić na nie uwagę przy wyborze noclegów.
W pobliżu znajdziemy wiele latarni morskich oraz przystani rybackim czy też parków linowych.
Noclegi Sarbinowo to idealne miejsce na odpoczynek, ale i zwiedzanie i poznawanie historii tej wioski. Myślę, że warto przyjechać tu minimum na kilka dni, aby na spokojnie zwiedzić wszystko i móc pocieszyć oko tymi widokami.

Ustka noclegi nad morzem

Plaże w Ustka noclegi uznawane są za jedne z najbardziej urokliwych na polskim wybrzeżu. Wyjątkowo popularna wśród turystów jest Plaża Wschodnia. Jest szeroka, ma czysty piasek i otoczona jest lasami sosnowymi. Od 2011 roku bez przerwy otrzymuje też certyfikat ”Błękitnej Flagi” otrzymują je plaże i kąpieliskom spełniającym najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. Plaża ta charakteryzuje się też łagodnym wejściem do wody, przez co jest bezpieczna dla dzieci. Biegnąca wybrzeżem ciągnie się promenada (otwarta w 1875 roku) inaczej zwana czasem Nadmorskim Parkiem Spacerowym. Tutaj od rana do wieczora jest pełno życia a przy deptaku funkcjonują liczne restauracje, hotele, smażalnie ryb czy miejsca gdzie zakupić można pamiątki. Niektórzy twierdzą że sam Otto von Bismarck, odpoczywając w Ustka tanie noclegi blisko morza, często bywał przy jednym ze stolików przy promenadzie. Plaża Zachodnia Ustka noclegi blisko plaży nie posiada dużego zaplecza turystycznego, ale gwarantuje bardzo dobre warunki do plażowania. Chociaż ten fragment wybrzeża jest szeroki i piaszczysty, trzeba być gotowym na strome wejście do morza. Z Plaży Wschodniej na Zachodnią można dotrzeć obrotową kładką nad kanałem portowym. Całkowita długość plaż mieszczących się w granicach administracyjnych Ustka noclegi blisko centrum wynosi cztery kilometry. Stare Miasto a dokładniej układ starej osady rybackiej, ponieważ Ustka tanie noclegi prawa miejskie otrzymała dopiero w 1935 roku. Część ta znajduje się w obrębie ulic Marynarki Polskiej i Kosynierów – mieszczą się tu stare, typowe dla tego regionu, szachulcowe chaty rybackie. Latarnię w Ustka pokoje postawiono dopiero pod koniec XIX stulecia a jest to obiekt z czerwonej cegły z ośmiokątną wieżą o wielkości ponad 20 metrów. Wysyłane z niej białe światło jest dostrzegalne z odległości około 30 km. Latarnia w okresie letnim jest udostępniona do zwiedzania przez turystów.
Czerwona Szopa była kiedyś baza ratowników. Najpierw w tym miejscu stała drewniana konstrukcja w której przechowywany był sprzęt ratowników. W roku 1887 szopę zamieniono na obecny do dziś, ceglanym budynkiem. Powstał on dzięki składkom pracowników poczty i telegrafu. W budynku ratowników mieściła się w tym baza aż do roku 2010.Magazyn spirytusu to utworzony w roku 1886 ceglany obiekt w którym jednorazowo można było przechować 2,5 miliona litrów alkoholu, dowożono go tu torami z okolicznych gorzelni.Dworzec PKP utworzony został pod koniec XIX stulecia (1876 r.) w konsekwencji doprowadzenia pierwszej linii kolejowej do Ustki. Czas przejazdu pomiędzy Słupskiem i Ustką trwał wówczas 45 minut, ale i tak było to o wiele krócej, niż konnym powozem. Powstanie linii kolejowej było ważne dla rozwoju letniska w Ustce. Turyści zaczęli w dużych ilościach odwiedzać Ustkę, a pociągi do Ustki miały aż 30 wagonów.
Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela mieści się przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego. W trakcie jego budowy (lata 1885-88) mieścił się na obrzeżach wsi, co budziło oburzenie mieszkańców. Obecnie po rozbudowie Ustki, kościół znajduje się w centrum miasta. Wiele części wyposażenia kościoła dostarczono ze starego kościoła św. Mikołaja.Kiedy w XIX stuleciu była moda na zimne kąpiele w wodzie morskiej, zdecydowano również w Ustce utworzyć łazienki (ul. Beniowskiego). Zimne kąpiele działać miały leczniczo na melancholię i przywracać zdrowie. Później postanowiono w miejscu łazienek utworzyć zakład przyrodoleczniczy, w którym zamawiano kąpiele w tym razem podgrzanej wodzie morskiej któa docierała specjalnym rurociągiem. W latach 30-tych promowano Ustkę jako miejsce leczenia chorób tarczycy, astmy czy reumatyzmu.

Sopot noclegi blisko morza bałtyckiego

Plaże w Sopot noclegi bez wątpienia każdemu prawdopodobnie przypadną do gustu ze względu na wszelkiego rodzaj beachbary i znajdująca się tuż obok plaży gastronomia znajdująca się są w estetycznych pawilonach urządzonych z bardzo dobrym wyczuciem stylu, utworzony tu plac zabaw idealnie wkomponowywał się w krajobraz i ciekawie nawiązywał do morskiej tematyki. Sopot noclegi blisko morza plaża kojarzyła nam się do tej pory w zasadzie z najczęściej spotykanymi gofro-budami, kolorowymi reklamami i głośną muzyką, dlatego też turyści są mile zaskoczeni tym, że w Sopot noclegi blisko plaży bez problemu można znaleźć spokojny sposób na spędzanie czasu. Można też wędrować po brzegu morza, zrobić piknik i oczywiście pełną piersią czerpać z cennego jodu. Tuż za latarnią morską mieści się serce Sopot noclegi blisko centrum czyli Skwer Kuracyjny z prostą drogą biegnącą do znanej sopockiej atrakcji jaką jest drewniane molo.Ta wyjątkowo ciekawa konstrukcja, utworzona została na przełomie XIX i XX wieku. Część spacerowa ma dystans ponad pół kilometra co robi z niego najdłuższe drewniane molo w Europie. Na jego mecie kilka lat temu, utworzona została całkiem spora marina mogącą przyjąć ponad sto jachtów. Prawdopodobnie to właśnie molo jest główną atrakcją Sopot tanie noclegi choć wielu zamiast z drewnianą konstrukcją kojarzy Sopot pokoje z Krzywym Domkiem. Krzywy swoją popularnością przewyższył prawdopodobnie nawet słynną latarnie morską w Sopocie. Sopot jest ciekawie położony wśród lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i między innymi na jego obszarze wyznaczono 22 km szlaków turystyki pieszej. Wędrując z Opery Leśnej i kierując się w prawo, można udać się na Łysą Górę (110 m n.p.m.). Latem to znane miejsce wycieczek, a zimą częsta stacja narciarska. Bez względu na porę roku mozna tu obserwować piękną panoramę Sopotu. Wczasy nad morzem bałtyckim to nie tylko ciekawe zabytki i atrakcje danego miasta, ale przede wszystkim cudowne plaże z mnóstwem piasku i turystów, wyjątkowo w sezonie turystycznego szczytu czerwic-wrzesień. Przy odrobinie szczęścia i w konkretnej porze zdarza się, że z wody może wyjść na spotkanie szara foka. Wędkarze mogą starać się o połów (oczywiście za pozwoleniem) śledzia, jesiotra zachodniego, szprota, łososia szlachetnego, troci wędrownej, dorsza, turbota czy też stornia. Oprócz tego można tu po prostu zrelaksować się zażywając słonecznych albo orzeźwiających morskich kąpieli lub wybrać się do pobliskich znanych miejscowości takich jak Gdańsk czy Gdynia. Duże ilości gastronomii i sklepów a oprócz tego oczywiście kościoły. Czyli właśnie to samo, co każde inne miasto w Polsce. Nie wszystkie jednak miasta w Polsce posiadają tak ładną, piaszczystą plażę jak Sopot.Znajdują się tu muzea, instytucje kulturalne i wiele bardzo ciekawych atrakcji, jak np. Skansen Archeologiczny Grodzisko. Bez wątpienia warto zdecydować się przyjechać na wakacyjny wypoczynek właśnie do Sopotu, a ciekawe szlaki miasta gwarantują dobrą zabawę i ciekawy pobyt.