Co warto zobaczyć w Międzyzdrojach?

Woliński Park Narodowy to park, który znajduję się w województwie zachodniopomorskim, a założycielem Parku Narodowego był leśnik mgr inż. Mieczysław Tarchalski. Leśnik opracował założenie parku i sporządził dokumentację i projekt jak to wszystko ma wyglądać.
Na wyspie Wolin występuje 1300 gatunków roślin naczyniowych, w tym gatunków chronionych i rzadkich, a wśród nich są rośliny plaży.
Park utworzony został w 1960 roku i jest symbolem parku jako bielik, którego żywe okazy można obejrzeć obok Muzeum Przyrodniczego i w Zagrodzie Pokazowej Żubrów.
Park spełnia bardzo ważną rolę w ochronie siedlisk ptaków wodno-błotnych, które tutaj znajdują spokój oraz bazę pokarmową.
Kawcza Góra jest świetnym punktem widokowym, gdzie możemy podziwiać piękną panoramę na Zatokę Pomorską, a z punktu widokowego nad klifem doskonale widać plaże w Międzyzdrojach. Zejść na plażę można za pomocą drewnianych schodów, które uznane są jako najdłuższe schody na polskim wybrzeżu.
Oceanarium Międzyzdroje to miejsce, w którym znajdują się zbiorniki wypełnione 220 tonami wody i dają wam możliwość zobaczyć ryby z najdalszych zakątków świata. Jedną z większych atrakcji tego miejsca jest 16 metrowy tunel wypełniony rybami, ale znajdziecie również touch poole, w którym możemy dotknąć żywe ryby.
Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach to park, który został otwarty w kwietniu 2015 roku, a na jego obszarze sporządzone są w skali 1:25 miniatury budowli z państw . Na terenie Parku jest rozmieszczonych aż 30 miniatur zza zagranicy, ale też z Polski.
Zagroda Pokazywania Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym położona jest w środku lasu i została założona w 1976 roku, a początki hodowli sięgają 1976 roku. Obecnie w zagrodzie przebywa sześć do dwunastu osobników i każdego roku przychodzi na świat 1-2 cieląt, wtedy takie wychodowane, zdrowe osobniki są przekazywane do innych stad.
Promenada Gwiazd to najbardziej rozpoznawalna ulica w Międzyzdrojach, ale zamiast samych płytek z nazwiskiem gwizdy mamy odbite dłonie. Spacer tą ulicą zajmuję trochę czasu, a w szczególności, gdy chcemy porównać swoje dłonie z tymi odbitymi.
Gabinet Figur Woskowych to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów i jest to jedna z większych placówek w Polsce. Można tam znaleźć aż 100 figur woskowych o naturalnej wielkości, które przedstawiają znane osoby czy też postacie z bajek.
Planetarium jest to jedno z najbardziej nowoczesnych miejsc tego typu, a wizyta w takim miejscu to świetne miejsce na zapoznanie się z kosmosem. Idealne miejsce dla dzieci i młodzieży, którzy są ciekawi świata, ale myślę, że nie jeden dorosły będzie zachwycony. To miejsce zabierze cię w podróż w poszukiwaniu granic galaktyki oraz fenomenów przyrody wszechświata.
Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego to miejsce, które składa się z 5 sal, a na ich ekspozycjach możemy podziwiać uroki przyrody, florę i faunę oraz różne gatunki zwierząt. Poza zwierzętami możemy spotkać wiele rzezb i malarstwa, które świetnie wypełniają nasze muzeum.
Plaża w Międzyzdrojach to bardzo znane miejsce przez wszystkich turystów, którzy do nas przyjeżdżają. Dużym atutem jest to, że duży klif oddzielona piaszczystą plaże od miasta. Na plaży znajduję się wypożyczalnia sprzętu wodnego, leżaków oraz parawanów. Tuż obok plaży jest kilka punktów gastronomicznych więc nie trzeba daleko szukać.
Molo w Międzyzdrojach jest bardzo charakterystycznym punktem i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Molo wyróżniają dwie białe duże wieże zwieńczone masztami, a pierwsze molo zostało wybudowane w 1906 roku i mierzyło 300 metrów. Natomiast obecnie jest o 100 metrów dłuższe, a jego nowoczesne konstrukcje nie sposób pomylić z innymi na wybrzeżu. To miejsce służy głównie jako punkt widokowy na całą pobliską okolice.
Jezioro Turkusowe często nazywane także Jeziorem Szmaragdowym to wyjątkowe miejsce, które położone jest 6km od Międzyzdrojów, ale warte odwiedzenia. Nazwa jeziora wzięła się od barwy wody, która przypomina chorwackie wody i zdecydowanie właśnie kolor wody wyróżnia to jezioro na tle wielu innych. Jezioro Turkusowe znajduję się w pięknym miejscu otoczonym lasem i łąkami, co daje mu swój własny klimat, ale niestety obowiązuje zakaz kąpieli i łowienia ryb.
Kościół Parafialny pw. Św. Piotra Apostoła to obiekt, który położony jest na zboczu Wzgórz Piastowskich, które należą do dekanatu Świnoujścia. Jest to neogotycka świątynia, która została wybudowana w latach 1860-1862 w ramach projektu F.A. Stülera oraz króla Prus Fryderyka Wilhelma IV. Wewnątrz świątyni znajdują się oryginalne organy z roku 1862 i dwa obrazy olejne z połowy XIX wieku oraz drewniany krucyfiks, które są pozostałością po początkowych latach powstawania kościoła.
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach to nowoczesny ośrodek kulturalny, który wyposażony jest w nowy sprzęt. Historia budynku sięga 1860 roku, gdzie wtedy belgijski kupiec zbudował najbardziej okazały w tych czasach Dom Wczasowy, który później został odkupiony przez gminę. Głównym celem Domu Kultury jest zaspokojenie potrzeb kulturalnych lokalnej społeczności oraz organizowanie kulturalnych na skalę międzynarodową.
Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina  został założony przez belgijskiego kupca Arnolda Lejeune w XIX wieku. Natomiast Rada Miejska 5 maja 1999 roku podjęła decyzję uchwały i nadaniu parkowi imienia Fryderyka Chopina oraz o wzniesienie pomnika wybitnego kompozytora, który możecie zobaczyć w parku.