Łeba

Łeba to miasto w województwie pomorskim, które położone jest nad rzekami Łebą i Chełstem. Linię brzegu morskiego mówią o tym, że do dziś znajdują się tam grodziska i były one oddalone od brzegu morskiego.
W okresie, gdy grody obronne prowadziły normalnie życie wtedy z zatoki tworzyły się jeziora lagunowe, ale mimo to w okolicy dominowały bagna.
Jezioro Sarbsko i Łebsko rozdzieliły się i dzięki temu powstał ląd zdatny do osiedleń. Osiedle zbudowali Pomorzanie mówiący językiem kaszubskim i miało to miejsce w VIII wieku i zalew był godny uwagi ze względu na połowy ryb.
Natomiast 11 stycznia 1558 roku Łeba została zniszczona całkowicie przez szalejący sztorm i został zupełnie zniszczony port. Kolejny sztorm miał miejsce w 1570 roku i utwierdził mieszkańców w przekonaniu o wyprowadzce do innego miejsca i w połowie XVI wieku powstało nowe miasto.
Po II wojnie światowej nadmorskie miasto zostało miejscem letniskowym, które stale się rozrasta.
Łeba w latach 1974-2005 uznana została przez rząd za miejscowość posiadająca warunki do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego, a w oparciu o warunki naturalne ustalono dla Łeby kierunki lecznicze: choroby układu oddechowego, choroby tarczycy, choroby układu wydzielania wewnętrznego oraz choroby reumatyczne.
Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na czyste piękne plaże, gdzie znajduję się dużo punktów gastronomicznych i można pojeździć na wodnych sprzętach.
Jeśli chodzi o pobyt w Łebie to na pewno warto przyjechać tu na więcej niż jeden dzień, a nasza baza noclegowa myślę, że spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.