Co warto zobaczyć w Łebie?

Oceanarium Łeba to miejsce, w którym znajdziecie żywe okazy świata, a co ciekawe również drapieżne ryby, rekiny żarłacze, mureny, skrzydlice, piranie oraz wiele innych zwierząt z całego świata.
Labirynt Park Łeba to miejsce idealnie dla każdego, które dostarczy wam dużo emocji i  świetnej zabawy. Przechodząc przez labirynt musicie zdobywać bazy, a dla najmłodszych mamy przygotowane drewniane wózki, żeby rodzicom było lżej. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to główna atrakcja naszego parku, a jego powierzchnia wynosi 5000 m2 i posiada 5 baz do zdobycia w drodze do wyjścia.
Muzeum Motyli w Łebie to prywatne muzeum przyrodnicze, w którym znajduję się około 4000 owadów oraz wiele owadów z całego świata. Dzięki anonimowemu kolekcjonerowi powstało to wspaniałe miejsce i warto powiedzieć, że był on amatorem i sam podróżował po świecie szukając różnych owadów. Swoje zbiory zapoczątkował w 1937 roku, a jego kolekcja była tak duża, że nie zmieściła się w jednym miejscu i została podzielona na dwie części. Jedna część znajduję się w Łebie, a druga we Władysławowie.
Słowiński Park Narodowy został utworzony 1 stycznia 1967 roku i jego charakterystycznymi elementami są przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy oraz wydmy ruchome. Największą wartością Parku jest przyroda nieodżywiona, a zwłaszcza wędrujące, moreny, mierzeje, jeziora i plaże. W Parku znajdziecie owady na czele znajdują się motyle, chrząszcze, skoczogonki, płazy, ropuchy i wiele innych. W 1977 roku został wyłączony przez UNESCO do rezerwatów biosfery, a w roku 1995 wpisany został na listę chronionych konwencją ramsarską.
Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce mieści się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, a jej właścicielem jest Stanisław Horanin z Łeby. Po II wojnie światowej Niemcy prowadzili próby pociskami rakietowymi, a po zakończeniu tych działań teren przejęła Armia Czerwona. Natomiast obecnie prezentowane są rakiety z różnych okresów oraz zabudowania z okresu wojny, czyli bunkier dowodzenia, lej wyrzutni, fundamenty stacji radiolokacyjnych oraz fundamenty hali montażowej.
Park Dinozaurów w Łebie to obiekt, który idealnie łączy edukacje z rozrywką, a na miejscu czeka na was dużo atrakcji i wiedzy. Myślę, że dużą zaletą tego miejsca jest położenie, które znajduję się blisko morza. Na miejscu znajdziecie wiele dinozaurów o naturalnej wielkości, a jeden z największych ma 43 metry.
Muzeum Bursztynu w Łebie powstało w 2017 roku, gdzie znajdują się cztery tematyczne sale i w tym miejscu poznacie całą historie o niezwykłego minerału, którym jest bursztyn. To miejsce jest świetnym sposobem na naukę, która połączona będzie ze świetną zabawą tak, aby nikt się nie nudził.
Parafia św. Jakuba Apostoła w Łebie  to rzymskokatolicka parafia, która należy do dekanatu Diecezji pelplińskiej i została powołana 28 marca 1998 roku.
Najstarszy Dom w Łebie był własnością kupca Johanna Mampe i do dnia dzisiejszego zachował się łaciński napis „Bóg jest moim obrońcą, wspomożycielem. Panie, nie opuszczę Cię, Ty mnie przecież błogosławisz. Johann Mampe 18 lipca 1723 rok” .
Promenada w Łebie
zwana również deptakiem i jest to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców, ale również turystów. Przy deptaku znajdziemy tzw. ławeczkę z pieskiem, która upamiętnia jedną z mieszkanek Łeby. Danuta Hryniewicz zajmowała się hodowlą owczarków nizinnych i przyczyniła się do odtworzenia tej rasy w naszym kraju.
Natomiast wzdłuż deptaka ciągnie się też Aleja Prezydentów. Odciski swoich dłoni zostawili tu wszyscy dotychczasowi prezydenci Polski.