Władysławowo wczasy i atrakcje

Władysławowo to miasto w województwie pomorskim, które położone jest nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Turyści często wybierają noclegi we Władysławowie na swój letni wypoczynek.
Status Miasta stanowił, że Władysławowo obejmowało obszar miejscowości: Chałupy, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Rozewie, Tupadły, Ostrowo i Karwia. Natomiast 1 stycznia 2015 roku gmina Władysławowo zmieniła rodzaj z miejskiego na miejsko-wiejski, a w praktyce oznaczało to wyłączeniem wszystkich wcześniej wymienionych miejscowości tym samym nadając im status wsi.
W porcie Władysławowo prowadzone jest przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, a od maja do października cumują przy jego brzegu jachty sportowe i żaglówki.

Atrakcje i zabytki:

Aleja Gwiazd Sportu to pierwsza w Polsce aleja poświęcona polskim i zagranicznym sportowcom, która powstała z inicjatywy Jerzego Szczepankowskiego, Macieja Baranowskiego oraz burmistrza Adama Drzeżdżona.
Ocean Park to miejsce, gdzie możemy zobaczyć kilkadziesiąt zwierząt morskich i ryb, które występuje w naturalnych rozmiarach. Natomiast największa uwagę przykuwa Płetwal Błękitny, który dodatkowo tryska wodą. Na terenie naszego parku znajdziemy mini lunapark z karuzelami, a jeśli pogoda nie będzie zadawalać znajdziecie ogromny namiot z wielkimi klockami.
Dom do Góry Nogami to naprawdę wyjątkowa atrakcja, która dostarczy nam mnóstwo emocji i śmiechu. Oddziaływania sił grawitacji sprawią, że każdy z nas poczuję dreszcz emocji.
Muzeum Motyli powstało w 1999 roku i jest to największa atrakcja Łeby bez porównania. Wewnątrz muzeum znajdziemy około 4500 okazów oraz bardzo bogatą kolekcję przedmiotów użytkowych, która związana jest z motylami i owadami. Na miejscu czeka na Was trochę atrakcji oraz świetnej zabawy i nauki.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to kościół rzymskokatolicki, który należy do dekanatu morskiego. Świątynia była zaprojektowana przez dwóch gdańskich architektów, a żelbetowy szkielet jest podtrzymany przez duży dach. Wewnątrz jest bardzo skromnie bez większych dekoracji, a jedyne jest ozdobione światłem przez ozdobione witrażami wąskie pasy okien.
Muzeum Figur Woskowych to wspaniała atrakcja dla całej rodziny, gdzie znajdziemy pięknie odwzorowane figury w naturalnych wymiarach. Zobaczymy nie tylko znanych aktorów, ale również postacie z bajek.
Plaża we Władysławowie otoczona jest pięknym sosnowym lasem i ma szerokość 20 metrów, a każdy odwiedzający znajdziecie miejsce dla siebie ponieważ mamy dzikie zakątki, ale również strzeżone plaże. Budowę portu rozpoczęto w 1936, a uroczyste otwarcie było 3 maja 1938 roku.
Port Morski Władysławowo jest portem rybackim z przystanią żeglarską i pasażerską, ale pełni również funkcję przeładunkową dla towarów w ruchu krajowym. Nazwa portu jest na upamiętnienie XVII-wiecznego fortu wojennego, a budowę nakazał król Władysław IV.
Lemur Park Rumia to interaktywne zoo, które dostarczy pełno wrażeń dla całej rodziny.  Nasz Park umożliwia ci spotkanie z egzotycznymi zwierzętami jak węże, lemury i surykatki oraz wiele innych.
Posiadamy także escape room, strefe lego, mini golf, labirynt oraz wiele innych ciekawych atrakcji.