Ustka

Plaże w Ustka noclegi uznawane są za jedne z najbardziej urokliwych na polskim wybrzeżu. Wyjątkowo popularna wśród turystów jest Plaża Wschodnia. Jest szeroka, ma czysty piasek i otoczona jest lasami sosnowymi. Od 2011 roku bez przerwy otrzymuje też certyfikat ”Błękitnej Flagi” otrzymują je plaże i kąpieliskom spełniającym najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa. Plaża ta charakteryzuje się też łagodnym wejściem do wody, przez co jest bezpieczna dla dzieci. Biegnąca wybrzeżem ciągnie się promenada (otwarta w 1875 roku) inaczej zwana czasem Nadmorskim Parkiem Spacerowym. Tutaj od rana do wieczora jest pełno życia a przy deptaku funkcjonują liczne restauracje, hotele, smażalnie ryb czy miejsca gdzie zakupić można pamiątki. Niektórzy twierdzą że sam Otto von Bismarck, odpoczywając w Ustka noclegi blisko morza, często bywał przy jednym ze stolików przy promenadzie. Plaża Zachodnia Ustka noclegi blisko plaży nie posiada dużego zaplecza turystycznego, ale gwarantuje bardzo dobre warunki do plażowania. Chociaż ten fragment wybrzeża jest szeroki i piaszczysty, trzeba być gotowym na strome wejście do morza. Z Plaży Wschodniej na Zachodnią można dotrzeć obrotową kładką nad kanałem portowym. Całkowita długość plaż mieszczących się w granicach administracyjnych Ustka noclegi blisko centrum wynosi cztery kilometry.Stare Miasto a dokładniej układ starej osady rybackiej, ponieważ Ustka tanie noclegi prawa miejskie otrzymała dopiero w 1935 roku. Część ta znajduje się w obrębie ulic Marynarki Polskiej i Kosynierów – mieszczą się tu stare, typowe dla tego regionu, szachulcowe chaty rybackie.Latarnię w Ustka pokoje postawiono dopiero pod koniec XIX stulecia a jest to obiekt z czerwonej cegły z ośmiokątną wieżą o wielkości ponad 20 metrów. Wysyłane z niej białe światło jest dostrzegalne z odległości około 30 km. Latarnia w okresie letnim jest udostępniona do zwiedzania przez turystów.
Czerwona Szopa była kiedyś baza ratowników. Najpierw w tym miejscu stała drewniana konstrukcja w której przechowywany był sprzęt ratowników. W roku 1887 szopę zamieniono na obecny do dziś, ceglanym budynkiem. Powstał on dzięki składkom pracowników poczty i telegrafu. W budynku ratowników mieściła się w tym baza aż do roku 2010.Magazyn spirytusu to utworzony w roku 1886 ceglany obiekt w którym jednorazowo można było przechować 2,5 miliona litrów alkoholu, dowożono go tu torami z okolicznych gorzelni.Dworzec PKP utworzony został pod koniec XIX stulecia (1876 r.) w konsekwencji doprowadzenia pierwszej linii kolejowej do Ustki. Czas przejazdu pomiędzy Słupskiem i Ustką trwał wówczas 45 minut, ale i tak było to o wiele krócej, niż konnym powozem. Powstanie linii kolejowej było ważne dla rozwoju letniska w Ustce. Turyści zaczęli w dużych ilościach odwiedzać Ustkę, a pociągi do Ustki miały aż 30 wagonów.
Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela mieści się przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego. W trakcie jego budowy (lata 1885-88) mieścił się na obrzeżach wsi, co budziło oburzenie mieszkańców. Obecnie po rozbudowie Ustki, kościół znajduje się w centrum miasta. Wiele części wyposażenia kościoła dostarczono ze starego kościoła św. Mikołaja.Kiedy w XIX stuleciu była moda na zimne kąpiele w wodzie morskiej, zdecydowano również w Ustce utworzyć łazienki (ul. Beniowskiego). Zimne kąpiele działać miały leczniczo na melancholię i przywracać zdrowie. Później postanowiono w miejscu łazienek utworzyć zakład przyrodoleczniczy, w którym zamawiano kąpiele w tym razem podgrzanej wodzie morskiej któa docierała specjalnym rurociągiem. W latach 30-tych promowano Ustkę jako miejsce leczenia chorób tarczycy, astmy czy reumatyzmu.