Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to wieś podhalańska w województwie małopolskim, która położona jest na Pogórzu Spisko-Gubałowskim.
Pierwszy dokument, który wspomina o Bukowinie pochodzi z 1630 roku, gdzie panował Zygmunt III Waza.
Nazwa Bukowiny podobno pochodzi od bukowych lasów, które znajdowały się w okolicy.
Wieś przez długie lata była bardzo uboga pod każdym względem zaś za czasów zaborów Bukowina wraz z Białką weszły w skład Sekcji Białczańskiej, a w 1824 roku wieś została własnością rodziny Homolacsów.

W okresie międzywojennym powstała we wsi szkoła, dom ludowy, została doprowadzona linia telefoniczna, a po drugiej wojnie światowej na terenie Bukowiny powstały domy wypoczynkowe, pensjonaty oraz bardzo liczna ilość kwater prywatnych.
Obecnie Bukowina Tatrzańska jest znanym ośrodkiem zimowym, gdzie znajdziemy liczne stoki narciarskie oraz wyciągi narciarskie.
Myślę, że kluczem do rozwoju wsi przyczyniło się otwarcie term Bukowiańskich.
Miejscowość ta jest jedną z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych latem, ale również zimą. Bukowina jest także ośrodkiem twórczości ludowej i żywej tradycji tradycji folklorystycznej.

Bukowina Tatrzańska ma bardzo bogatą bazę noclegową oraz gastronomiczną co przyciąga turystów z czego bardzo się cieszymy. U nas atrakcji nie brakuje bez względu na porę roku także warto się wybrać i samemu się przekonać jak tu jest pięknie.

Warto zobaczyć:

Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach, którego głębokość ma aż 50 metrów, a położone jest na wysokości 1395 m. n. p. m. Jezioro to jest pochodzenia polodowcowego o charakterze karowo-morenowym, które wypełnione jest przez lodowce misę skalną, na której leży wał moreny czołowej. Woda ma barwę zieloną i jest bardzo przejrzysta co również potwierdzili badacze.
Na morenie zamykającej jezioro stoi schronisko PTTK, które położone jest na wysokości 1405 m. n. p. m. i należy do najstarszych i najpiękniejszych schronisk tatrzańskich.

Termy Bukovina to atrakcja dla każdego i nie ma co ukrywać, że cieszy się wielkim zainteresowaniem. Wody termalne, które znajdziecie u nas są termalne i wydobywane z głębokości 2,4km ze zbocza góry Wysoki Wierch. Termy są bardzo nowoczesnym miejscem, gdzie wyróżnia się specjalna kabina na podczerwień, która ma za zadanie  poprawić nasze samopoczucie, łaznie parowe, sauny i wiele innych atrakcji, które u nas znajdziecie.

Tatrzański Rezerwat Biosfery obejmuję on obszar polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie można spotkać różne zwierzątka jak świstaki, niedźwiedzie, wilki, wydry, rysie i wiele innych. Świetne miejsce dla dużych rodzin z dziećmi, bo które dziecko nie kocha zwierząt.

Stacja Narciarska Rusiń-ski to ośrodek narciarski, który położony jest na Pogórzu Spisko-Gubałowskim i jest to jeden stok, w którym zbudowano wyciąg krzesełkowy i orczykowy, a jego trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlane.