Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to podhalańska wieś, położona w województwie małopolskim. Jest to miejsce bardzo bogate w zabytki, do których należą drewniane pensjonaty z okresu dwudziestolecia międzywojennego, w stylu zakopiańskim. Bukowina Tatrzańska to miejscowość znajdująca się na Podhalu w gminie o tej samej nazwie. Położona jest na Pogórzu Spisko – Gubałowskim na wysokości 1000 m.n.p.m. Oddalona jest 15 km od Zakopanego i 20 km od Nowego Targu. Mało osób wie, że na jej terenie leży Morskie Oko, najpopularniejsze miejsce w Tatrach. W granicach leżą też jedyne w Polsce lodowce, w tym Mięguszowiecki Żleb, jeden z najstarszych bo liczący aż 400 lat. W Bukowinie można się świetnie bawić. Termy Bukovina stanowią centrum rozrywki dla całej rodziny. To idealne miejsce na spędzenie aktywnego a jednocześnie relaksacyjnego  wypoczynku. Cały kompleks obejmuje aż 12 basenów z wodą termalną, 8 saun, 3 zjeżdżalnie, restaurację, kawiarnię, a także strefę wellnes, specjalne pływalnie dla maluchów. Można także korzystać z zajęć z aqua aerobiku. Temperatura wody w basenach wynosi od 30°C do 38°C. Woda termalna dzięki swoim wspaniałym właściwością jest idealnym środkiem leczniczym i rehabilitacyjnym. Zarówno ty jak i twoje dzieci pokochacie to miejsce. Snow Dream – Bukowina Tatrzańska to kolejna z atrakcji na których można doznać ekstremalnych doznań. Jest to miejsce, w którym w bezpieczny sposób można korzystać ze skuterów śnieżnych czy wypożyczyć sprzęt zimowy. Jazda na skuterze śnieżnym dostarcza mnóstwa radości zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Oferta jest dostosowana do wieku i możliwości każdego uczestnika wyprawy. Znajdują się tu trasy o zróżnicowanym poziomie trudności, aby każdy mógł skorzystać z tej wspaniałej przygody. Dla osób które uwielbiają piesze wycieczki to Morskie Oko będzie idealnym rozwiązaniem. To jedna z najbardziej popularnych atrakcji Tatr. To największe i najgłębsze jezioro, a także jedno z najwyżej położonych w polskich Karpatach. Jest to bez wątpienia jedno z piękniejszych górskich krajobrazów. Gdy już dotrzesz na miejsce i zobaczysz cudowny widok morskiego oka to gwarantuje ci że nie będziesz chciał stamtąd odejść. W Bukowinie Tatrzańskiej jest pełno wyciągów narciarskich. A jednym z wielu takich wyciągów jest "Wysoki Wierch". Kompleks narciarski Wysoki Wierch obejmuje wyciągi orczykowe o długości od 500 do 600 metrów. Różnica poziomów wynosi tu 70 metrów. Trasy zjazdowe na Wysokim Wierchu są oświetlane po zmroku i ratrakowane. Nadają się się zarówno dla początkujących, jak też bardziej doświadczonych narciarzy. Przy kompleksie działa wypożyczalnia sprzętu i serwis narciarski. Na narciarzy i snowboardzistów czeka też oferta profesjonalnych zajęć, prowadzonych przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Szczegółowe informacje bezpośrednio na wyciągu. W pobliżu Bukowiny Tatrzańskiej znajduje się jeszcze wiele innych ciekawych miejsc które warto odwiedzić. Punkt widokowy w Czarnej Górze to właśnie jedno z takich miejsc. W 2000 roku ustawiono na niej Krzyż Milenijny. Upamiętnia on oczywiście dwa tysiące lat chrześcijaństwa. Każdy, kto zechce z bliska zobaczyć krzyż, będzie mógł podziwiać przepiękną tatrzańska panoramę. Z Litwińskiej Grapy widać doskonale Tatry, Podhale, Gorce oraz Pieniny. Przy punkcie widokowym znajduje się wygodny parking oraz górna stacja wyciągu Grapa-Litwinka.