Karpacz noclegi w Karkonoszach

Każdego roku noclegi w Karpaczu wybiera coraz więcej turystów. Głównie zimą, w czasie ferii miasto przeżywa oblężenie. Jest tu doskonała baza na narty zarówno biegowe jak i zjazdowe, na deskę dla początkujących i profesjonalistów. Trasy biegowe są świetnie przygotowane, odbywają się tu także zawody sportowe. Karpacz noclegi oferuje liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi, dla seniorów oraz młodzieży. Wybierając noclegi Karpacz, każdy znajdzie coś dla siebie. To bogata baza noclegowa jak i wiele wspaniałych atrakcji.

Popularny jest Kościółek Wang, 800-letnia norweska świątynia. Tak oto niecodzienna skandynawska konstrukcja trafiła pod Karkonosze i do dziś służy jako miejsce modlitw. Kościół można też zwiedzać- turyści łączą się w nieduże grupy i wysłuchują opowieści o nordyckich symbolach przeplatających się z chrześcijańską symboliką. Kolejną atrakcją jest kolej linowa na Kopę, z której chętnie korzystają turyści – 1375 m n.p.m i stamtąd już przejść spacerkiem do Domu Śląskiego i na Śnieżkę. W zimie obszar kolejki pełni także funkcję stoku i wyciągu narciarskiego Kopa-Złotówka. Dziki Wodospad na Łomnicy jest kolejną atrakcją, którą warto zobaczyć. Rzeka Łomnica, która swój bieg bierze na Równi pod Śnieżką, od zawsze była utrapieniem dla Karpacza i Kotliny Jeleniogórskiej. Dziki Wodospad, który tak naprawdę ani nie jest naturalnym wodospadem, ani nie jest przesadnie dziki. Muzeum Zabawek w Karpaczu to specjalne miejsce, w którym wyeksponowano imponującą kolekcja Henryka Tomaszewskiego, twórcy teatru pantomimy i mieszkańca Karpacza. W Muzeum Zabawek dorośli przeniosą się w świat miłych wspomnień, a dzieciaki dowiedzą się, czym bawiono się w innych epokach i krajach. Pod Karpaczem znajdziecie Western City, odtwarzające klimaty kowbojskiego miasteczka, a przy ulicy 3 Maja schowało się nieduże Muzeum Budowli z Klocków Lego, m.in. z obserwatorium na Śnieżce zbudowanym z najsłynniejszych klocków świata. Całoroczne lodowisko to ciekawa propozycja dla miłośników zimy, którym tęskno za grudniową aurą. Niedaleko deptaka znajduje się tor saneczkowy Kolorowa, który, jak wynika z naszych obserwacji, też cieszył się zainteresowaniem. Na miłośników górskich wędrówek czekają szlaki piesze o różnej trudności. Oczywiście najbardziej popularny jest ten na Śnieżkę. Szczyt cieszy się olbrzymią popularnością o każdej porze roku. Karkonosze to piękne pasmo górskie, które każdego roku przyciąga tysiące turystów, zwłaszcza zimą.

sdr