Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska zachowała swą kulturę i tradycje góralskie, co widać tu na każdym kroku – klimatyczne karczmy, swoista gwara i stroje czy porozsiewane tu i ówdzie bacówki służące juhasom i ich owcom. Narciarstwo biegowe to też dyscyplina, która dobrze się tu rozwija. Tutaj warto przyjechać na weekend, z pewnością znajdziesz Białka Tatrzańska noclegi blisko wyciągu. Białka Tatrzańska to przede wszystkim aktywny wypoczynek! Miejscowość oferuje ciekawe zabytki i atrakcje, a także ciekawe imprezy sportowe. Białka znana głównie z basenów termalnych oraz świetnie przygotowanych wyciągów narciarskich. Wejście na Kotelnicę zajmie niecałą godzinę ale niemal cały czas towarzyszyć będą piękne widoki na Tatry a im bliżej szczytu na Gorce czy Babią Górę. Pięknie też widać Litwinkę wraz z usytuowanym na szczycie Krzyżem Milenijmy, tu podejście jest z miejscowości Czarna Góra, można też podjechać autem, jest parking i taras widokowy. Wśród nich wymienić można Wierch Koszarków, Jankulakowski, Wysoki czy też jeden z bardziej znanych – Kotelnica. Latem duża ilość turystów przyjeżdża tu na weekend czy dłuższy pobyt z uwagi na Białka Tatrzańska noclegi blisko term Wspaniałe baseny oraz ciekawe wydarzenia organizowane na ich terenie przyciąga coraz większą liczbę gości. Rzeka Białka, choć zimna i rwąca, o kamienistym dnie, nie odstrasza chętnych do kąpieli. Miłośnicy jazdy konnej również znajdą coś dla siebie. Z myślą o amatorach wczasów w siodle, Władysław Dziubas zakupił koniki huculskie, które chętnie udostępnia wczasowiczom. Bliskość Bukowiny Tatrzańskie i Zakopanego stanowi dodatkowy atut dla tych którzy wybrali noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej. Na szczycie Czarnej Góry z inicjatywy proboszcza czarnogórskiej parafii ks. Huberta Kasztelana, ufundowano metalowy krzyż milenijny, obejmujący swymi ramionami całe Podhale i Spisz. Zaletą wsi jest również otoczenie Wierchów dochodzących do wysokości ponad 900 m n.p.m. Białka Tatrzańska jest odpowiednim miejscem na odpoczynek dosłownie dla każdego: dla dorosłych potrzebujących ciszy, spokoju i kontaktu z naturą, dla młodzieży lubiącej ruch, dynamikę, chętnych do realizowania swoich planów na górskich ścieżkach, jak również dla dzieci, potrzebujących bezpiecznych i dogodnych miejsc wypoczynku. Warto wybrać noclegi blisko term Białka Tatrzańska, które oferują komfortowy wypoczynek w basenach z wodą termalną, licznymi atrakcjami dla dzieci, obiekt jest czynny cały rok. Ponadto baza noclegowa w Białce jest na bardzo wysokim poziomie, można wynająć domek, apartament czy pokój. Obiekty noclegowe oferują noclegi z wyżywieniem, można wykupić śniadania, obiady czy kolacje. Poza tym miłośnicy aktywnego wypoczynku będą pod wrażeniem tras rowerowych czy wyciągów.