Latarnia Morska na Rozewiu

Jastrzębia Góra jest najchętniej odwiedzaną miejscowością w czasie letniego wypoczynku. Noclegi w Jastrzębiej Górze wybierają rodziny z uwagi na ciekawe atrakcje dla najmłodszych oraz doskonale przygotowaną bazę noclegową. W zasadzie całe województwo pomorskie oferuje bogatą bazę noclegową – noclegi domki, fajne imprezy, wydarzenai i liczne atrakcje.
Jastrzębia Góra zlokalizowana jest w powiecie puckim w gminie Władysławowo. Znana jest z długiej, osłoniętej klifami plaży malowniczego Lisiego Jaru, Gwiazdy Północy oraz Latarni Morskiej. Latarnai położóna jest w pobliżu Przylądka Rozewiem ma za sobą długą i ciekawą historię. Latarnia udostępniana jest dla zwiedzających co sprawia, że przybywa tu wielu turystów, zwłaszcza miłośników podziwiania dalekich morskich horyzontów.
Dodatkową atrakcją jest Muzeum Latarnictwa, gdzie zobaczymy obszerny zbiór pamiątek związanych z pisarzem Stefanem Żeromskim. Ciekawe są także dostępne modele wykonanych z drewna latarni morskich a także zachowane elementy wyposażenia tzw. gospodarstwa latarnianego. Dojście czy dojazd do Latarni Morskiej jest dobrze oznakowane, można dojechać autobusem, jest również parking. Ponadto nadbałtyckie miejscowości bogate są w ścieżki rowerowe a obiekty noclegowe często zapewniają bezpłatnie rowery. Noclegi w Jastrzębiej Górze to także ciekawy pomtysł na wyjazd poza głównym sezonem tj. jesienią, zimą czy wiosną.
W pobliżu Latarnia Morska na Rozewiu znajduje się plaża i klify, Lisi Jar czy Aquapark. Noclegi nad morzem są doskonałe o każdej porze roku, każdy znajdzie tu coś dla siebie, dzieci, młodzież, seniorzy, rodziny i każdy to ceni sobie aktywny wypoczynek.