Gdańsk atrakcje, zabytki, rozrywka

Gdańsk posiada wartościowe zabytki architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych, jest również miastem królewskim i hanzeatyckim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w Polsce.

W mieście znajduje się doskonale rozwinięta baza noclegowa, także hotele, pensjonaty czy mieszkania do wynajęcia dostoswane są do różnej wielkości grup czy rodzin. Popularne są rejsy z Gdańsk noclegi na Hel. Przygotowana oferta zwiedzania stadionu pozwala zobaczyć miejsca, o których nie mieliście pojęcia, a znajdują się na stadionie. Działają tu teatry, Opera, filharmonia oraz siedem kin. Tysiące turystów, w każdym wieku przyciąga również Stadion Energa Gdańsk i Fun Area. To tu czekają na Was wystawy Energia, Niebo, Słońce, Laboratorium Pana Kleksa czy w 80 minut Dookoła Świata. Gdańsk wchodzi w skład trójmiasta, jest świetnie skomunikowany z Gdynią i Sopotem a dzięki portowi z innymi miastami w Europie. Obok niego mieści się jedno z najciekawszych muzeów w północnej Polsce – Ośrodek Kultury Morskiej. Nie sposób opisać piękna tego miejsca, trzeba tu po prostu przyjechać i zobaczyć je na własne oczy.

Odbywają się tu prestiżowe festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru. Miejsca historyczne przyciągające turystów z całego świata to plac Westerplatte, Twierdza Wisłoujście oraz Stocznia Gdańska ze słynną i kultową bramą. Jednym z obowiązkowych punktów podczas wycieczki do Gdańska jest słynny Żuraw przy nabrzeżu Motławy. W strefie Fun Arena na turystów czeka kolejka tyrolska z przejazdem w poprzek stadionowej murawy, gokarty, skate park czy nawet elektroniczny paintball. Każdego roku Gdańsk odwiedzają tysiące turystów, oczywiście w okresie wakacyjnym. Nie mniej jednak warto wybrać noclegi w Gdańsku również poza tym sezonem. Popularne sa hotele, hostele, apartamenty, pokoje do wynajęcia czy domki. Atrakcji jest co niemiara dla całych rodzin, seniorów każdy odnajdzie tu coś dla siebie. Województwo Pomorskie jest popularnym kierunkiem turystycznym, odbywają się tu ciekawe imprezy i liczne atrakcje skierowane do każdej grupy wiekowej.

Gdańsk wchodzi w skład trójmiasta, jest świetnie skomunikowany z Gdynią i Sopotem a dzięki portowi z innymi miastami w Europie. Przygotowana oferta zwiedzania stadionu pozwala zobaczyć miejsca, o których nie mieliście pojęcia, a znajdują się na stadionie.