Noclegi Zakopane

Wypoczynek w górach kojarzy się z aktywną formą spędzania czasu i właśnie tak jest, choć jest też grupa turystów którzy jadą w góry aby nic nie robić, może trochę pozwiedzać ale nie chodzić po górskich szlakach. Podhale stanowi świetne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku.

W okresie ferii przyjeżdżają tu całe rodziny. Noclegi w górach to chętnie wybierany kierunek turystyczny o każdej porze roku. Dobrze znane są noclegi w Zakopanem, gdzie czeka wiele atrakcji, ciekawych wydarzeń i wspaniały góralski klimat. W świecie bajecznych motyli, które swobodnie latają między odwiedzającymi, możesz zachwycić się ich pięknem, zrelaksować i wyciszyć wśród egzotycznej zieleni. Znajduje się tu kilkadziesiąt gatunków żywych, swobodnie latających, największych i najbardziej kolorowych motyli świata. Osobom lubiącym małe zwierzątka, gryzonie polecamy Myszogród.

Również niezwykłe miejsce jakie, potrafi zachwycić każdego, tu znajduje się około tysiąc sztuk myszek przeróżnych gatunków, a co za tym idzie kolorów i rozmiarów. Miłośnicy adrenaliny i mocnych wrażeń mogą udać się na wyprawę quadami. Zima także sprawia, że Zakopane jest chętnie wybierane na noclegi w górach. Pobliskie stacje i wyciągi narciarskie, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego oraz skocznia narciarska Wielka Krokiew przyciągają miłośników białego szaleństwa. Wizyta w Motylarni polecana jest całym rodzinom, tu jest jak w rajskiej dżungli. Właściciele gwarantują przejazd pięknymi, widokowymi trasami, sprzęt bardzo dobrej jakości, odpowiedni ubiór i kaski.

Gubałówka jest jedną z większych atrakcji Zakopanego. Miejsce jest niezwykle popularne ze względu na łatwą dostępność, można tam wjechać na szczyt kolejką linowo-terenową lub wejść na piechotę. Widoki są piękne, ukazuje się panorama Zakopanego, Giewont, Kasprowy Wierch i wiele innych szczytów. Z Kasprowego Wierchu można ruszyć na spacer w dół do Zakopanego.

Latem ciekawe szlaki piesze, wiodące na najpopularniejsze szczyty. Wybierając Zakopane noclegi na swój wypoczynek trzeba również udać się na Kasprowy Wierch. Turyści najczęściej wybierają wjazd kolejką linową, która w ciągu 12 minut wywiezie nas na szczyt. Najbardziej rozpoznawalne są Krupówki, jest to główny deptak, miejsce wielu spotkań, są kramy z pamiątkami, sklepy, karczmy, restauracje, uliczni artyści oraz dorożki którymi można zwiedzić stolicę Podhala. To także świetny punkt, by rozpocząć trekking po Tatrach. Baza noclegowa jest doskonale rozwinięta dostępne są domki Zakopane, apartamenty, wille, hotele, pensjonaty. Turyści coraz częściej wybierają noclegi z wyżywieniem, zwykle to samo śniadanie.