Noclegi Krościenko nad Dunajcem

To miejsce, gdzie noclegi są w dobrej cenie i świetnych warunkach, często też z wyżywieniem, tak wybierają turyści, którzy naprawdę chcą odpocząć od natłoku ludzi, zgiełku wielkich miast oraz codziennych obowiązków. Tratwami płynącymi wstęgą Dunajca dociera się do serce Pienin – Pienińskiego Parku Narodowego. Trasę tę można też pokonać kajakami i pontonami (rafting), co ostatnio staje się coraz bardziej popularne. Krościenko nad Dunajcem miejscowość w dolinie Dunajca i Krośnicy. Najciekawszymi atrakcjami miejscowości są:  Spływ Dunajcem – w Krościenku kończy się spływ łodziami flisackimi malowniczym przełomem Dunajca, który pozwala przeżyć niezapomnianą podróż przez ten unikatowy zakątek Pienin, będący osobliwością krajobrazową na skalę międzynarodową. Zimą dla narciarzy w Krościenku działa wyciąg orczykowy, latem basen z czystą wodą na potoku Kozłeckim. Spędzenie choćby kilku dni w Krościenku z całą rodziną pozwoli zregenerować siły i gwarantuje dobrą zabawę. Nawa tamtej świątyni to dzisiejsze prezbiterium. W XVI wieku kościół powiększono o obecną nawę, a w XVII stuleciu dobudowano wieżę. Bliskość Szczawnicy, Czorsztyna czy jeziora Czorsztyńskiego dodatkowo uatrakcyjnia pobyt w Krościenku. Na Rynku w Krościenku natomiast czekają dorożki, a zimą organizowane są liczne kuligi, połączone z ogniskiem i pieczeniem barana. Najczęściej turyści wybierają Krościenko nad Dunajcem noclegi z wyżywieniem na wypoczynek w Pieninach. W najbliższym czasie planuje się budowę kolejki linowej i następnych wyciągów. Z Krościenka jest kilka wyjść na ciekawe szlaki i szczyty górskie m.in. na Trzy Korony, Sokolicę, Czertezik, Prehybę, Marszałek, Lubań czy Turbacz. Warto odwiedzić Pieniński Park Narodowy z siedzibą Muzeum w Krościenku przy ul. Jagiellońskiej 107b. Poza tym ciekawym obiektem jest zabytkowy kościółek p. w. Wszystkich Świętych, ktorego początki sięgają XIV wieku. Został wtedy wzniesiony maleńki kościółek z łamanego kamienia. Charakterystyczne dla Krościenka są źródła mineralne występujące na Zawodziu – prawym brzegu Dunajca. Z Krościenka jest kilka wyjść na ciekawe szlaki i szczyty górskie m.in. na Trzy Korony, Sokolicę, Czertezik, Prehybę, Marszałek, Lubań czy Turbacz. Wody o nazwach Stefan, Michalina i Maria są pomocne w leczeniu schorzeń dróg oddechowych, płuc czy układu trawienia. Ta malowniczo położona gmina, przecięta wstęgą Dunajca, otoczona unikalną przyrodą Pienin, stanowi doskonałą bazę dla turystyki górskiej, pieszej, rowerowej, konnej, kajakowej oraz uprawiania wędkarstwa.