Karpacz

Karkonosze to piękne pasmo górskie, które każdego roku przyciąga tysiące turystów, zwłaszcza zimą. Doskonale przygotowane stacje narciarskie, trasy biegowe oraz baza noclegowa pozwala świetnie spędzić czas w rodzinnym gronie. W niedalekiej odległości Karpacza są trasy do uprawiania narciarstwa biegowego. Ta dyscyplina jest bardzo popularna i rośnie w siłę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Noclegi w Karpaczu nalezą do najpopularniejszych miejsc noclegowych położony w sercu Sudetów. To popularne miejsce wielu wycieczek i wypraw. Na przykościelnym cmentarzu pochowani są wierni z tutejszej parafii, duszpasterze, a także osoby, które straciły życie w górach. Świątynia Wang jest jedną z największych atrakcji miasta. Dla rodzin z dziećmi wypoczywających Karpacz noclegi są Karkonoskie tajemnice. Wspaniałe muzeum które dzieciaki uwielbiają a i wśród rodziców rośnie ciekawość tego miejsca. Kolejka linowa na Kopę działa przez cały rok. Umożliwia ona szybsze dostanie się na Śnieżkę lub do Domu Śląskiego. Kolejną atrakcją blisko noclegi Karpacz jest Zamek Chojnik. usytuowany jest na szczycie 627 metrowej góry Chojnik i powstał on w latach 50 XIV wieku. Oglądać również można pozostałości dawnej kuchni, budynku mieszkalnego, sali sądowej oraz cysterny na wodę. Turyści często wybierają apartamenty Karpacz, te komfortowe mieszkania pozwolą w wygodny sposób wypocząć zwykle dostępne są blisko centrum Karpacza.

Warto również pamiętać, że Karpacz to raj dla narciarzy. Zimą szukamy Karpacz noclegi blisko wyciągu z dostępnymi wypożyczalniami i przechowalniami sprzętu. W pobliżu wiele wyciągów i stacji narciarskich pozwoli początkującym postawić pierwsze kroki a amatorom dzięki trasom o różnym stopniu trudności uda się zweryfikować swoje umiejętności. Wybierając noclegi w Karpaczu mamy do wyboru domki, apartamenty, wille, ośrodki wypoczynkowe, hotele czy pensjonaty. Czeka tu także wiele atrakcji dla małych i dużych, w Karpaczu między innymi warto zobaczyć: punkt antygrawitacyjny, całoroczne lodowisko, Miasteczko Western City, Tor saneczkowy Kolorowa, Muzeum Zabawek, Karkonoskie Tajemnice, czyli Muzeum Ducha Gór czy Dziki Wodospad i Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego. Na miłośników górskich wędrówek czekają szlaki piesze o różnej trudności. Oczywiście najbardziej popularny jest ten na Śnieżkę. Szczyt cieszy się olbrzymią popularnością o każdej porze roku. W pobliżu centrum Karpacza prowadzą, także liczne ścieżki spacerowe oraz kawiarnie czy karczmy pozwalające odetchnąć po dniu zwiedzania. Warto wiedzieć, że miejscem na spędzenie zimowych ferii jest piękny Karpacz.